WCM v Doningtonu na Yamahách

Tým Petera Clifforda se v Donington Parku představí na obstarožních strojích Yamaha YZR 500, diváci tak budou moci slyšet zvuk dvoutaktního čtyřválce v letošním roce vůbec poprvé.

WCM v Doningtonu na Yamahách
Po měsících trápení se konečně do bojů o světové body postaví britský tým Petera Clifforda Harris WCM, který oznámil, že na domácím okruhu v Donington Parku nastoupí se svými jezdci Chrisem Burnsem a Davidem De Geou na starších strojích Yamaha YZR 500. Poté co byl tým kvůli svým strojům Harris vyloučen z několika závodů Grand Prix se tak Clifford vrací se čtyřválcovými stroji, které tak budou jediným dvoutaktním materiálem ve třídě MotoGP.
Jeden ze strojů Yamaha YZR 500, se kterým tento tým nastoupí, má zajímavou minulost, když se s ním stal v roce 1993 Skot Niall MacKenzie doposud jediným britským jezdcem, jenž stanul na doningtonském pódiu po závodu nejprestižnější třídy a to přesněji na třetím stupínku po stejném umístnění v samotném závodě.
“Není to ideální, ale alespoň budeme po tak těžkém období opět na závodní dráze,“ říkal na rozhodnutí svého týmu Brit Chris Burns. “Motocykly byly kompletně přestavěné a my s nimi budeme testovat zítra [dnes – poz. web.] na okruhu v Rockinghamu. Naposledy kdy jsem jezdil s dvoutaktem to bylo ještě na stroji 125 ccm, se čtyřválcovým dvoutaktem 500 ccm jsem nikdy nejel. Mám však přinejmenším den v Rokinghamu na odzkoušení,“ doplnil Burns, který si je zároveň vědom, že tyto stroje nebudou na moderní čtyřtakty stačit, ale znalost domácí dráhy mu může dle jeho slov přinést jistou výhodu a tím i pomoc v kvalifikaci do samotného závodu.
“Jak Niall MacKenzie, tak i Rob McElnea mi řekli, že tyto stroje jsou trochu těžko zvládnutelné a tak uvidím jak vše dopadne. Náš plán s těmito stroji je ještě i pro závod za čtrnáct dnů v Německu, potom doufám, že již budeme mít vlastní čtyřtakt,“ končí Burns.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist