Walker potvrzený u Foggyho

Chris "Stalker" Walker byl oficiálně oznámený jako jezdec týmu Foggy Petronas Racing a dnes již testuje na okruhu ve Valencii.

Walker potvrzený u Foggyho
Jak jsem Vás včera informoval, Chris Walker (31 let) podepsal smlouvu s Carl Fogartym a stal se tak jezdcem jeho týmu Foggy Petronas Racing, se kterým by měl již dnes testovat na okruhu ve Valencii nové pneumatiky Pirelli. Britský jezdec se tak stal kolegou Australana Troye Corsera, který na motocyklech FP1 jezdí již dva roky. Walker, přezdívaný pro svůj styl 'Stalker', nahradí v týmu Jamese Haydona, který se po dvou letech s Fogartym loučí.
"Jsem touto příležitostí opravdu vzrušený," říkal po podpisu smlouvy Chris Walker. "Je to pro mě velká výzva, ale také budu mít dobrou inspiraci v práci s takovými lidmi jako jsou Carl [Fogarty] a Troy [Corser]. V tomto týmu je mnoho titulů Mistra Světa. Hodně pro mě znamená vědět, že si mě vybral Carl. Nemám žádnou pochybnost o tom, že se motocykl bude v příštím roce neustále zlepšovat. Carl a hlavní mechanik Steve Thompson se mnou diskutovali a potenciálu tohoto motocyklu. Nikdo nemůže vědět, kde budeme na konci roku."
Chris Walker se proslavil zejména čtyřmi druhými místy v celkovém hodnocení britského šampionátu třídy Superbike, kdy výrazně exceloval na strojích Suzuki (1997 - 2000), později si vyzkoušel bez většího úspěchu i šampionát Grand Prix 500 ccm (2001), aby se vrátil do třídy Superbike, kdy na továrním stroji Kawasaki (2002) získal nazpět svou ztracenou důvěru v šampionátu World Superbike. Po odchodu Neila Hodgsona k továrnímu týmu Ducati, zaujal Walker jeho místo v týmu HM Plant Ducati. V letošním roce několika pódiovými umístněními dokázal tento bývalý motokrosový jezdec, že se dokáže rychle přizpůsobit jakémukoliv motocyklu.
"Myslím, že Chrisův styl se hodí na čtyřválcový motocykl a náš tříválec se podobá spíše čtyřválci než dvouválci," říká majitel týmu Carl Fogaty. "Proto doufám, že se na FP1 bude hodit, a že oba naši jezdci budou mezi nejlepšími třemi. Každý ví, že Chris je rychlý, vždy dá do jízdy 110% a to je vše o co ho mohu požádat. Vždy jsem říkal, že chci do týmu britského jezdce a Chris je v současnosti nejpopulárnějším jezdcem Británie."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist