Vostárkův závěr ve Španělsku

Patrik Vostárek, jezdec týmu Intermoto Czech Klaffi, se vrátil ze Španělska, kde na okruzích Valencie a Jerez ukončil letošní sezónu.

Vostárkův závěr ve Španělsku
Patrik Vostárek, mladý motocyklový závodník a člen královéhradeckého týmu Intermoto Czech Klaffi, absolvoval na závěr své premiérové sezóny v sedle čtyřtaktního motocyklu, dva závody Mistrovství Španělska třídy supersport. Bohužel ze snažení na okruhu Ricardo Torma ve Valencii zbylo pouze volné trénování, když Patrik po pádu zničil svůj stroj. I když se motocykl během několikadenní přestávky mezi závody podařilo částečně opravit, nebyl pražský jezdec schopen kvalifikovat se do závodu v andalusijském Jerezu de la Frontera.
Závěr letošní sezóny tak pro nováčka v barvách Intermoto nevyšel zcela dle jeho představ, nicméně během sezóny Patrik ukázal svůj potenciál, který potvrdil ziskem prvních bodů ve velmi konkurenční sérii Mistrovství Evropy Superstock 600. Oldřich Vostárek (manažer jezdce)
Jak by řekl klasik, byly tyto závody španělského mistráku pro nás poněkud smolné. Ve Valencii se nám při tréninku v pátek odpoledne zadřel motor a ojnice si našla cestu ven. Tím pádem olej vytekl na výfuk a celé to okamžitě chytlo. Jen díky Patrikovi, který na hořícím motocyklu dojel k nejbližší budce komisařů a ti mohli okamžitě hasit, byl zbytek motorky zachráněn. Z Valencie do Hradce to je opravdu hodně kilometrů, a tak náhradní motor nebylo možné mít dříve než v pondělí. Závod ve Valencii jsme tedy nejeli.
Vzhledem k tomu, že náhradní motor je trochu jiný a nedostali se k nám všechny důležité prvky, neměli jsme v Jerezu potřebný výkon. Patrik se pokusil zabojovat, ale za proměnlivého počasí se nekvalifikoval do závodu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist