Valentino Rossi v automobilu DTM

Špičkový vůz Mercedes, z německé série DTM, si letošní vicemistr světa včera vyzkoušel na okruhu Hockenheim.

Valentino Rossi v automobilu DTM
Valentino Rossi se včera usadil do kokpitu špičkového vozu ze série DTM. Na okruhu Hockenheim testoval automobil AMG-Mercedes C-Class, se kterým v letošní sezóně bojoval v DTM bývalý mistr světa formule 1 Mika Hakkinen. Přestože se na začátku roku hodně spekulovalo o Rossiho přestupu k italské Ferrari, samotný jezdec utvrdil veřejnost, že do formulového vozu se nechystá. Svou lásku k plechovým automobilům ovšem Rossi dává často na vědomí. Již příští týden například absolvuje svůj další pokus v šampionátu mistrovství světa Rally, s vozem Subaru pojede na Novém Zélandu.
"Toto testování byla ohromná zábava," říkal Rossi po vystoupení z automobilu Mercedes C-Class. "AMG-Mercedes C-Class je působivý závodní automobil, velmi srovnatelný s formulovým vozem. Zatím nevím jestli někdy budu závodit na čtyřech kolech, nicméně je dobré vědět, že bych v automobilu nejezdil špatně. Děkuji firmě Mercedes-Benz za tuto příležitost."
"Valentino je ikona mezinárodního sportu," uvedl k testu vicepresident sportovního oddělení Mercedes-Benz pan Norbert Haug. "On se ihned přizpůsobil k jízdě s AMG-Mercedes C-Class. Je to mimořádný závodník, jehož zvýrazňuje sedm titulů mistra světa. Také to je obrovský talent pro závody s automobilem. S jeho smyslem pro humor a jeho přístupem, si ihned udělal v týmu velké přátelé. I když v tuto chvíli víme, že nelze předpokládat Valentinův přechod ze dvou na čtyři plechová kola, musíme konstatovat, že test takového kalibru byl čest pro závodní sérii DTM."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist