Valencia - testy WSBK a WSS (3.)

V neděli také skončily poslední testy před startem světové sezóny třídy Superbike a Supersport. Testovalo se ve Valencii, na okruhu který bude již tuto neděli hostit úvodní závod těchto kubatur.

Vlhké a chladné podmínky narušily i poslední den testování motocyklů superbike a supersport na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie. Počasí také zavinilo mnoho pádů, do kterých se připletly také někteří přední jezdci.
World Superbike:
Nejrychlejším jezdcem dne byl tak jako první den britský jezdec Neil Hodgson s továrním strojem Ducati 999 F03, který svým časem 1:34,016 pokořil loňský rekord kola Bena Bostroma. Angličan také během testů absolvoval nejvíce kol ze všech přítomných jezdců, když jich dokázal absolvovat rovných 164. Druhý skončil poslední den Hodgsonův týmový kolega Ruben Xaus (1:34,755) a to i přes pád v poslední části odpoledního testu. Třetí skončil francouzský jezdec Régis Laconi (1:35,391), který tak potvrdil svou připravenost na start letošní sezóny jenž proběhne již tento víkend na stejném okruhu. Laconi se tak stal nejlepším netovárním jezdcem třídy Superbike. Jezdci týmu HM Plant Ducati, tedy Britové Chris Walker a James Toseland skončili na čtvrtém a pátém místě, když Walker byl čtvrtý před pátým Toselandem o 0,204 sekundy.
10. Gregorio Lavilla (Suzuki) 1:36,477 World Supersport:
Třídu Supersport ovládl jezdec týmu Ten Kate Chis Vermeulen, který nejenže časem 1:37,331 pokořil rekord kola, ale druhému Katsuaki Fujiwarovi (1:38,157) nadělil bezmála jednu sekundu. Třetí pozici obsadil další člen týmu Ten Kate Karl Muggeridge (1:38,254). Čtvrté místo získal zásluhou nejen své obrovské zkušenosti nový muž této třídy Jürgen Van Den Goorbergh s Yamahou YZF R6 týmu Belgarda Yamaha před pátým Alessio Corradim.