V týmu KL Intermoto pojede cizinec

Ve východočeském týmu KL Intermoto se představí jedenáctý jezdec letošního pořadí European Superstock Španěl Alex Martinez, který s týmem uzavře smlouvu příští týden.

V týmu KL Intermoto pojede cizinec
Změny pro příští rok, ale i shrnutí letošní sezóny, představil na svých internetových stránkách východočeský tým KL Intermoto. Za zřejmě největší tým Východních Čech nastoupilo v letošní sezóně celkem deset jezdců v různých silničních šampionátech motocyklů. Tito jezdci dosáhli různých umístnění, když toho největšího výsledku na domácí scéně zaznamenal Tomáš Mikšovský, který v republikovém šampionátu třídy Superstock skončil na celkovém druhém místě. Pozornosti by nemělo ani uniknout patnácté místo a tím i historický bod Jakuba Smrže v závodě European Superstock na francouzském okruhu Magny-Cours. Kuba sice startoval v barvách týmu svého otce, ale v zahraničí nás reprezentoval v letošním roce tým Superstock Czech ACCR, který je složen právě z týmů KL Intermoto a Akuna Superstock.
“Byl to pro nás nejúspěšnější rok naší historie,“ říkal minulý týden jeden z majitelů týmů KL Intermoto pan Josef Kubíček při mé návštěvě jejich dílny v Hradci Králové. “Byl to velký rok, který doufám bude v příští sezóně pokračovat. V roce 2004 pojede vedle Tomáše Mikšovského i zahraniční jezdec. K tomuto kroku nás přinutil vývoj věcí okolo připravovaného světového poháru Superstock. Na konci sezóny jsme mysleli, že ve stejné variantě budeme pokračovat i v následujícím roce. Tedy, že jako reprezentace naší republiky bude vystupovat v zahraničí spojený tým ze dvou domácích subjektů pod názvem Superstock Czech ACCR. Bohužel nestalo se tak. Pan Martin Smrž, který zastupoval druhý subjekt tohoto týmu, podal samostatnou přihlášku k promotérovi FGSPORT a tak nám nezbývalo, než se samostatně přihlásit také,“ nastiňuje dění posledních dnů Joska Kubíček.
Zda budou 15. ledna příštího roku přijaté oba naše týmy v tuto dobu pochopitelně nikdo neví, každopádně šance na opětovný vstup svého týmu, který již dvě sezóny patří mezi permanentní týmy evropského šampionátu třídy Superstock, zvýšili pánové Kubíček a Látr angažmá zahraničního jezdce z elitní patnáctky celkové klasifikace letošního pořadí tohoto šampionátu. Jako nový jezdec týmu KL Intermoto se totiž stane španělský jezdec Alex Martinez Mas. Tento jezdec patřil v letošním roce k těm, kteří velice tvrdě “provětrávali“ pozice v první desítce, když se skoro vždy dokázal kvalifikovat mezi právě deseti nejlepšími a v následných závodech získal dokonce i umístnění mezi nejlepší pěticí jezdců v cíli. V konečné klasifikaci získal supersportový mistr Španělska z roku 2001 Alex Martinez jedenácté místo.
“ Jedno místo bychom měli dostat již i z pozice Alexe Martineze,“ říká Josef Kubíček, který však také dodává, že si je vědom možných problémů v případě přijetí svého českého jezdce Tomáše Mikšovského. “Zda však dostaneme místo i pro Tomáše Mikšovského nevíme. Jedno je, ale jisté - budeme o něj bojovat do posledních sil. Pokud získáme opět dvě místa, tak je již dnes jisté, že Tomáš pojede první závod ještě na staré motorce, protože druhá CBR 1000RR bude dodaná Hondou až později."
První z nových zbraní továrny Honda, tedy motocykl CBR 1000RR, dorazí do dílny týmu začátkem ledna a hned se na něm začne pracovat. Již v těchto dnech však do dílny dorazí zcela jiný motocykl. Týmto motocyklem bude BMW R 1100S jenž se začne připravovat pro nového člena týmu Michala Bursu (v týmu figuruje na pozici technického poradce). Michal se s tímto “boxerem“ stane prvním Čechem, který absolvuje seriál BMW Boxer Cup jehož jedno z dějství jsme měli možnost sledovat i při naší Grand Prix v Brně.
Tolik krátká informace o dění ve východočeském týmu KL Intermoto. Pokud máte zájem o podrobnější zhodnocení sezóny 2003 a o další z informací o roce 2004, můžete navštívit stránky týmu, které naleznete na adrese www.klintermoto.cz.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist