V roce 2007 změna v MotoGP

Zásadní změna by dle návrhu MSMA měla proběhnou ve třídě MotoGP, kde by mělo dojít k razantnímu snížení výkonu motocyklů.

V roce 2007 změna v MotoGP
Takano Tsubouchi, generální sekretář MSMA zveřejnil zprávu Asociace výrobců závodních motocyklů, která se společně s organizacemi FIM, Dorna Sports a IRTA stará o chod závodů Grand Prix. V této zprávě MSMA se hovoří o plánovaných změnách technických pravidel pro závody třídy MotoGP.
Již od příštího roku vstoupí v platnost změna obsahu palivové nádrže, která bude mít maximální kapacitu 22 litrů paliva, namísto současných 24 litrů. Vše s odůvodněním snížení výkonu. Tsubouchi ve své zprávě uvádí, že si je MSMA vědoma, že toto opatření nezabezpečí samotné snížení již tak obrovských výkonů nejsilnějších motocyklů, a proto MSMA navrhuje další opatření, která by měla vejít v platnost od sezóny 2007.
MSMA navrhuje snížení limitní hranice obsahu motocyklů třídy MotoGP, která je nyní 990 ccm. Pokud bude návrh schválen, bude se od roku 2007 jezdit na motocyklech s maximálním obsahem 900 ccm.
Další návrh MSMA se týká váhy motocyklů pro třídu MotoGP, která by měla být od roku 2007 následující:
Počet válců - 2 = 133 kg
Počet válců - 3 = 140,5 kg
Počet válců - 4 = 148 kg
Počet válců - 5 = 155,5 kg
Počet válců - 6 = 163 kg
MSMA doufá, že FIM, Dorna a IRTA pomohou schválit tento návrh opatření, která mají za cíl snížení výkonu motocyklů třídy MotoGP.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist