Úpravy na okruhu Suzuka

Japonský okruh Suzuka prochází další rozsáhlou rekonstrukcí, která přinese změnu finálních zatáček 130R a Casio Triangle.

Úpravy na okruhu Suzuka
Na japonském okruhu Suzuka byly zahájené rekonstrukční práce, které mají za úkol na několika místech tohoto vyhlášeného okruhu pro závody nejen Moto Grand Prix zlepšit bezpečnost a zkvalitnit závody. Práce navazují na rozsáhlou rekonstrukci, která započala koncem roku 2000 svou první fází, a která se vyznačovala především přestavěním zatáčky Dunlop. Součastné práce jsou směřované hlavně na zatáčku 130R a finálovou šikanu Casio Triangle.
Zatáčka 130R je v poslední části okruhu, jedná se o táhlou zatáčku po dlouhé stoupající rovince, ve které měl například problém i Tomáš Enge při svém startu s vozem Formule 1 na tomto okruhu. Na tuto zatáčku navazuje právě zmiňovaná šikana Casio Triangle. V zatáčce 130R bude zvětšená bezpečnostní štěrková zóna a samotný výjezd z této zatáčky rozšířen položením dalšího asfaltu.
Podstatnou změnu přinese úprava závěrečné a především pověstné šikany Casio Triangle. Tato šikana bude celá přestavěná a její závěrečný vzhled bude zcela atypický, když tvarem bude připomínat jakéhosi zatočeného hada. Větší a širší poloměry zatáček v této šikaně ve spojitosti se zcela zajímavým řešením šikany má za úkol zdramatizovat finální část okruhu tak aby bylo snadnější předjíždění a tím pochopitelně zlepšení atraktivity pro přihlížející diváky. Celková délka okruhu se po těchto úpravách zvětší o tři metry. Dokončení úprav by se mělo stihnou do konce letošního února.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist