Úprava pravidel o žluté vlajce

FIM vydalo nové znění článku 1. 22. 2. pravidel závodů Grand Prix, kde se trochu pozměnil trest za nedodržení zákazu předjíždění při vyvěšené žluté vlajce.

Úprava pravidel o žluté vlajce
Zřejmě na základě trestu pro Valentina Rossiho, který při Grand Prix Velké Británie předjížděl Lorise Capirossiho pod vyvěšenou žlutou vlajkou, byly upravené pravidla pro tresty za tento prohřešek s platností pro zbytek letošní sezóny.
Článek 1. 22. 2. nyní tedy skrývá klauzule o tom, že když nějaký jezdec bude pod žlutou vlajkou předjíždět během tréninků nebo kvalifikací, bude mu daný čas z tohoto kola zrušený. Pokud stejný prohřešek provede během závodu, tak bude penalizován deseti sekundami. Tento trest musí být okamžitě oznámený příslušnému týmu potrestaného jezdce, který bude tabulí o tomto trestu informovat svého pilota. Informace o trestu a jeho výši bude také zobrazená na monitorech časomíry. V obou případech, tedy jak v trestu pro kvalifikaci a tréninky, tak v trestu pro závod, může být uložený zvláštní trest (blíže nespecifikováno – v závodě například Stop & Go).
Také bylo upřesněno, že po skončení sezóny Grand Prix bude na zasedání FIM přijato takové opatření, aby se tato otázka trestu probrala s cílem začlenit jí trvale do pravidel závodů Grand Prix i pro rok 2004.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist