Ui poprvé v MotoGP

Youichi Ui nastoupil v Motegi poprvé do závodu třídy MotoGP, jeho start však byl ojedinělý, dále by v týmu WCM měl pokračovat James Ellison.

Ui poprvé v MotoGP
Japonský pilot Youichi Ui nastoupil v Motegi k prvnímu závodu třídy MotoGP ve své kariéře a hned dokázal získat jeden světový bod, čímž se navěky zapsal do statistik nejprestižnější motocyklové třídy. Ačkoliv Youichi Ui dlouho laboroval se čtyřtaktním motocyklem a nedokázal se ani oficiálně kvalifikovat do závodu, využil nakonec svou letitou zkušenost se závodním strojem a pro tým WCM, na jehož motocyklu Harris WCM startoval, získal další světový bod.
“Byl to pro mne velký víkend,“ říkal Youichi Ui po dokončeném závodě. “Hrozně se mi jízda na tom motocyklu líbila, hlavní problém, který jsem měl, bylo používání brzdného úžinku motoru, který jsem nedokázal pořádně přimět, aby pracoval tak jak jsem chtěl. Bylo pro mne nemožné správně najíždět do zatáček. Pár týdnů před Grand Prix Japonska jsem nemohl spát, věděl jsem, že budu chybět, a že asi 150 členů mého fanklubu si předem zakoupilo lístky do Motegi. Oni byli zklamaní, že můj tým ze třídy 125 ccm mě již nechtěl. Pak mě pozval k závodu Peter [Clifford – poz. Racing], nemohl jsem tomu uvěřit. S odstupem času uvidím, že jsem mohl něco udělat lépe, ale celé jsem si to vychutnal. Před závodem jsem věděl, že nebudu schopen s motocyklem MotoGP držet s ostatními krok, ale rozhodl jsem se dokončit závod. Samozřejmě je to úplně něco jiného jak na motocyklu třídy 125 ccm. Podle časů z tréninku jsem také věděl, že budu předjet o kolo. Nechtěl jsem proto rychlejším jezdcům zavázet. Bod jsem zaznamenal samozřejmě kvůli tomu, že v prvním kole havarovalo šest jezdců, ale to jsou závody.“
Youichi Ui byl v týmu WCM pouze pro závod v Motegi, kde nahradil Michele Fabrizia, jenž dal přednost před dokončením sezóny v týmu Petera Cliffora startu v jednom závodě za tovární tým Aprilie. Ve zbytku sezóny by měl nahradit Fabrizia Brit James Ellison, který bude v týmu WCM závodit vedle Chrise Burnse. Start Burnse je však podmíněný dobrým zdravotním stavem, neboť prozatím má Burns stále nedoléčené zranění z pádu v britském Doningtonu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist