U Protonu spokojenost

Jeremy McWilliams a Nobuatsu Aoki nezískali žádné body, přesto vládne u týmu Kennyho Robertse sr. spokojenost.

U Protonu spokojenost
Poprvé ve své historii dokončil stroj Proton KR V5 závod MotoGP s oběma svými jezdci, když Jeremy McWilliams projel cílem pouhých šest desetin před svým týmovým kolegou Nobuatsu Aokim. Oba jezdci dosáhli jistého pokroku, když se jim podařilo porazit tovární stroje Kawasaki a za konkurenčními stroji Suzuki dokončili závod s malým odstupem.
Jeremy McWilliams z Belfastu se ke svému kvalifikačnímu času odhodlal vyjet na starém dvoutaktním stroji KR3, se kterým také zajel během páteční části osmý čas. Pak však v sobotním dopoledni havaroval a tento stroj zdemoloval. Nezbývalo než opět usednou na nový čtyřtakt, což mělo pro Jezzu za následek propadnutí startovním polem až na konečné 16. místo kvalifikace. Nicméně i přes propad se již dopředu vědělo, že do závodu nastoupí Jezza se čtyřtaktním strojem.
“Nikdy jsem neviděl tolik šťastných lidí, spokojených s tím, že jsem dojel čtyři místa za body,“ říkal po závodě Jeremy McWilliams. “Nebylo tolik legrace, stále máme ještě mnoho skutečných obtíží, které mě v závodě zpomalovali. Stále máme problém s rychlostí na rovinkách. Po dvanácti kolech se něco stalo s motorem, který měl od té doby zajímavý zvuk a ačkoliv se malinku ztratil výkon, mohl jsem závod dokončit. Nový stroj zvýšil naše šance, ale stále jsem měl několik problémů s podřazováním rychlostí a několik problémů s ovladatelností. Je to však poprvé, kdy jsem s tímto strojem zajel plnou závodní vzdálenost a to je vždy dobré.“
Kvůli problémům v kvalifikaci odstartoval nakonec do závodu japonský jezdec Nobuatsu Aoki až z předposledního, 23. místa, které se z důvodu neúčasti Chrise Burnse stalo místem posledním. V závodě však již podal Aoki svůj výkon a na hranicích motocyklu dokončil v těsném sledu za svým týmovým kolegou.
“Byl to opravdu fyzicky těžký závod, protože můj motocykl nepracoval dost dobře,“ komentoval závod Nobu Aoki. “Prvních deset kol vypadalo vše dobře, mohl jsem jezdit tak jak to mám rád. Poté jsem jezdil za Jeremym a ačkoliv jsem slyšel, že jeho motor je hodně hlučný, nemohl jsem ho předjet. Dokonce ani na rovince, když jsem jel za ním. Jeho motor byl výkonnější než ten můj. Také jsem měl nějaké problémy s mým motorem – nějak to trhalo a nakonec ztratil svou sílu. Posledních deset kol mi zadní kolo při nájezdu do zatáček hodně skákalo. Pokusil jsem se pouze dokončit závod, což se mi podařilo.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist