TZ týmu Šrámek racing promotion

V prvním závodu seriálu ME provázela tým Šrámek racing promotion spíše smůla. Technické potíže a nepřízeň počasí dovršil navíc pád jezdce.

TZ týmu Šrámek racing promotion
Tým se přesunul do dějiště závodu v italské Vallelunze už ve čtvrtek 1. dubna. Po vybalení zázemí a přípravách se očekával první test. V pátek byl vypsán pouze jeden neoficiální volný trénink, který se konal od deseti hodin dopoledne. Závodníkům nepřálo počasí, zima, vlhko a mlha mohly za to, že Michal Filla neměl k testování dobré podmínky. Druhým pátečním testem byl oficiální volný trénink mistrovství Evropy. Ten už jezdec Šrámek racing promotion absolvoval celý a svým časem se umístil na 10. místě, což bylo celkem uspokojivé, zvláště s ohledem na to, že dva z účastníků startovali na strojích z MS.
Mechanik týmu po pátečním testování připravil na sobotu změnu v nastavení motoru a převodovky. Všechny rychlosti se podařilo nastavit dobře, jen šestý rychlostní stupeň byl moc dlouhý. I přesto se Michal probojoval na dvanácté místo. Na druhou kvalifikaci prošel stroj Šrámek racing promotion dalším přestavením šestého rychlostního stupně. „Slibovali jsme si zrychlení a posun na lepší výchozí pozici do závodu. Jenže se motocykl po dvou kolech přestal fungovat a nešel do otáček,“ popsal jednu ze smolných událostí závodního víkendu manažer týmu Jiří Šrámek. Kompletní rozložení motoru a podrobná kontrola odhalila příčinu selhání motocyklu. Praskla jedna z podložek ve výfukové přívěře, která se následně zadřela. Kvůli této poruše přišel tým o druhou kvalifikaci a vyzkoušení změněné převodovky. Jezdec Michal Filla se navíc svým časem propadl až na sedmnácté místo.
Do nedělního warm upu tak tým nastoupil s mnoha změnami a zároveň poslední šancí je vyzkoušet a případně nastavení těsně před závodem změnit. Warm up se povedl, Michal v něm obsadil deváté místo s minimálním odstupem na první pětku.
Do samotného závodu startoval jezdec Šrámek racing promotion ze 17. místa ze třiceti závodníků. Start se Michalovi povedl a začal svojí bitvu, motorka jela dobře, a tak Michal postupoval kolo co kolo vpřed. V sedmém kole se objevil už na 10. místě a rychle se blížil k 9. Osudným se ale stalo deváté kolo, kde Michala potkal pád a nadějím na dobrý výsledek byl konec. Naštěstí se jezdec nezranil a i motocykl byl jen minimálně poškozen.
„Je to velká škoda. Kdyby Michal dojel, obsadil by tak šesté, sedmé místo. Bohužel nás smůla provázela i na zpáteční cestě, kdy nám bylo nabouráno doprovodné vozidlo.,“ uzavřel manažer Jiří Šrámek a dodal: „Do dalšího závodu máme tři týdny času a spoustu práce, zaměříme se na testování motoru na motorové brzdě a zvýšení výkonu stroje.“
Dalším podnikem, jehož se Šrámek racing promotion zúčastní, je závod MČR na Hungaroringu. Tisková zpráva týmu: Šramek racing promotion

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist