TZ Tomáše Mikšovského

Tomáš Mikšovský se oproti loňskému roku zlepšil na okruhu Magny-Cours ve Francii o 2,5 sekundy a skončil na výborném 11. místě.

Již dnešní volný trénink, který byl na programu od 9:15 hodin, přinesl další zlepšení času na jedno kolo. Tommy ze včerejšího času dokázal odstranit dalších 0,3 sekundy a s časem 1:46,770 se umístit na celkovém dvanáctém místě.
Do odpolední kvalifikace byly na motocyklu provedené další drobné změny, které měly za úkol především zrychlit stroj na výjezdech ze zatáček. Tomáš nastoupil do kvalifikace s odhodláním udržet výbornou pozici, získanou při páteční části kvalifikačních bojů. Svůj cíl splnil, když se časem 1:46,260 nejen opět zlepšil o 0,5 sekundy, ale především kvalifikoval na jedenáctém místě!
Tomáš Mikšovský
Změna na zadním péru, kterou jsme včera večer udělali, se osvědčila. Změnili jsme pružinu a také planžety. Mohl jsem proto víc tahat na výjezdech ze zatáček. Před kvalifikací jsme už jen pouze trochu dolaďovali drobnosti. Převody do kvalifikace zůstaly stejné jako jsem měl při ranním tréninku. Byl jsem s tím spokojený. V kvalifikaci se mi pak začala motorka hůř ovládat v překlapovačkách. Na zítra proto ještě uděláme nějaké změny v geometrii podvozku. Jinak jsem s dnešní kvalifikaci spokojený. Tým pracoval opravdu dobře. Musíme také poděkovat Andymu, šéfmechanikovi od Showa, který se velkou měrou podílel na naladění podvozku mojí motorky a neustále se o mě stará. Doufám, že to zítra v závodě vyjde.