TZ Tomáše Mikšovského

Tomáš Mikšovský si zajistil v úvodní kvalifikaci na poslední závod evropských "štoků" vynikající průběžné desáté místo.

TZ Tomáše Mikšovského
Tomáš Mikšovský dnes nastoupil na francouzském okruhu Magny-Cours k prvnímu volnému tréninku a k první kvalifikaci na poslední závod evropského šampionátu této sezóny.
Již v ranním tréninku prokázal Tommy, že je na poslední závod dobře připraven. S časem 1:48,257 nejenže vylepšil o 0,4 sekundy svůj loňský nejlepší výkon, ale dokázal se zařadit na šestnácté místo hodnocení tohoto ranního trénování.
Do odpolední kvalifikace se na motocyklu provedlo několik drobných úprav, které si vyžadoval stav okruh. Tommy se od samého začátku kvalifikace neustále zlepšoval, rychlé kolo střídalo kolo pomalé, ve kterém nymburský jezdec shromažďoval síly k dalšímu útoku na cenné desetinky sekundy. Výsledkem tohoto snažení bylo vylepšení ranního času o 1,2 sekundy. Tomáš Mikšovský se nakonec v úvodní kvalifikaci na závod třídy Superstock umístil na skvělém desátém místě, když jeho nejlepší čas měl hodnotu 1:47,024.
Tomáš Mikšovský
Ráno jsme připravili motocykl stejně jako, když jsem zde jezdil v loňském roce, ale nebylo to ono. I když jsem dojel na šestnáctém místě, cítil jsem, že by to mohlo být daleko lepší. Udělali jsme proto velké změny na podvozku, ale hlavně na převodech, které jsme totálně přeházely. Díky těmto úpravám jsem byl schopný odpoledne takto zrychlit. Není to však konec všem úpravám a změnám, na zítřejší den chystáme další proměny motorky, zejména pak opět změnu převodů a zadní tlumící jednotky. V kvalifikaci se motorka zase až tak dobře nechovala, nebylo to nejlepší hlavně při výjezdech ze zatáček, kde motorka šla neustále smykem. Změníme teda zadní pružinu a zítra zjistíme, jestli to bude lepší. Podle výsledku se rozhodneme, jak dál postupovat s nastavením zadního kola.
Výsledky 1. kvalifikace ME Superstock:
  1.- Kenan Sofuoglu (TUR - Yamaha YZF R1) 1:44,844
  2.- Lorenzo Alfonsi (ITA - Yamaha YZF R1) +0,225
  3.- Didier Van Keymeulen (BEL - Yamaha YZF R1) +0,480
  4.- Gregory Fastre (BEL - Yamaha YZF R1) +0,811
  5.- Ilario Dionisi (ITA - Suzuki GSX-R1000) +1,247
-------------------------------------------------------
10.- Tomáš Mikšovský (CZE - Honda CBR 1000RR) +2,180

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist