TZ Michala Bursy

Michal Bursa odjel ke druhému závodu BMW Boxer Cupu, který se jede v rámci Grand Prix Francie na okruhu Bugatti v Le Mans.

TZ Michala Bursy
Český motocyklový závodník Michal Bursa prožil dva dny minulého týdne na Ma-sarykově okruhu v Brně, kde absolvoval testování svého motocyklu BMW R 1100S. V úterý se v rámci "Honda dnu" zaměřil na otestování nových, kitových dílů, které mu byly dodané pro závody BMW Boxer Cupu. Ve středu se pak již pracovalo standardním způsobem na nastavení podvozku stroje, se kterým se Michal Bursa vydá ke druhému závodu pohárového šampionátu motocyklů německé továrny BMW.
„Byl tady hrozný vítr,“ říkal Michal Bursa o brněnském testování. „Dokonce to prý někde v Brně shodilo nějaký strom. Testování se mi líbilo, jsem s ním spokojený. Jen mě trochu omezila porucha spojky. Musel jsem řadit bez ní, ale naštěstí to na téhle motorce jde, ani jí to moc nevadilo. Bez větších problémů jsem se dostal na úroveň časů, které tady v loňské kvalifikaci na závod BMW zajížděli jezdci okolo dvacátého místa. Jak říkám, myslím si, že to nebylo špatný.“
Michal Bursa nyní vše připraví k odjezdu na druhý závod šampionátu, který se stal jeho letošní prioritou. Tento druhý závod se koná již tento týden ve francouzském Le Mans, kde se v rámci třetího podniku Grand Prix jede na okruhu Bugatti i závod BMW Boxer Cupu. V prvním závodě, jenž proběhl začátkem března na americkém okruhu Daytona International Raceway na Floridě, Michal cíl neviděl, když ho z bodované pozice "sestřelil" jeden z divokých soupeřů. Do Francie odjíždí Michal Bursa ve středu večer. Cílem pro nadcházející závod nemůže být nic jiného, než zisk prvního bodu do celkového hodnocení, i když je jasné, že na evropském kontinentu bude vše složitější, a to i z důvodu, že se jednotlivých závodů zúčastní hned několik špičkových jezdců, kteří se v minulosti prosadili i v závodech silničního Mistrovství Světa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist