TZ Jakuba Smrže

Příjemné malajské dusno - Jakub Smrž loni v Malajsii nestartoval a tak je jeho 15. místo před zítřejším druhou kvalifikací slibné.

TZ Jakuba Smrže
Po písečném a horkém Kataru byly první tréninky na malajském závodišti v Sepangu přímo balzámem pro všechny účastníky. Takže jim nevadila ani dříve nesnesitelná velká vlhkost vzduchu. Hrozící déšť s černých mraků se však ještě dnes nespustil, ovšem předpověď slibuje vydatný příval vody na sobotní druhou kvalifikaci a stejně tak i na nedělní závod. Kuba Smrž se ráno pohyboval na 17. příčce, když si osvěžoval znalost místní trati po té co zde loni nestartoval. V roce 2002 zde český jezdec jel svůj teprve třetí závod za řidítky dvěstěpadesátky, shodou okolností také za tým Molenaar Racing. V odpolední kvalifikaci pak Kuba o 2, 5 vteřiny vylepšil svůj čas z rána a figuruje prozatím na 15.místě průběžné klasifikace.
Jakub Smrž:
„Loni jsem tady nejel, takže mi několik kol trvalo, než jsem si oživil v hlavě trať a během prvního tréninku jsem se přiblížil na hodnotu času o zhruba 0,6 vteřiny pomalejší, než je zde můj osobní rekord z roku 2002. Měli jsme problémy s prokluzováním zadního kola, ale na kvalifikaci jsme motorku nechali beze změn. V první fázi tréninku jsem si nejprve vylepšil svůj osobní rekord o zhruba necelou půl vteřinu. Při první a jediné zastávce v boxu jsem byl na 11. pozici. V boxu jsem se zdržel celkem dlouho, protože jsme měnili nastavení geometrie a dali jsme nové gumy, přičemž zadní jsme použili do závěru tvrdší. Po výjezdu zpět na trať jsem se propadl na 15. místo. Hned ze začátku jsem se chytil dobré skupiny a zrychlil svůj předchozí čas o dalších 1,3s, s čímž jsem velice spokojen. Mrzí mě jen propad pozice v posledních minutách z 11. na 15. místo. Pro zítřek uděláme změny na převodovce a pokusíme se najít příčinu prokluzování zadního kola. Pokud nebude pršet, tak bych rád opět vylepšil svůj a pokusil se tak i vylepšit své startovní postavení.“
Pořadí po 1. kvalifikaci:
1 Sebastian PORTO (APRILIA) 2.06,940
2 Daniel PEDROSA (HONDA) 2.07,644
3 Alex DE ANGELIS (APRILIA) 2.08,345
4 Toni ELIAS (HONDA) 2.08,501
5 Hiroshi AOYAMA (HONDA) 2.08,510
….
15 Jakub SMRŽ (HONDA) 2.10,533 / - 3,593/ odstup od prvního v pořadí

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist