TZ Jakuba Smrže

Druhá kvalifikace v ostrovním království - Jakub Smrž se postaví na start zítřejší britské Grand Prix jako sedmnáctý nejrychlejší jezdec.

TZ Jakuba Smrže
Meteorologové předpovídají na nedělní závod nepříliš hezké počasí, což bylo znát již dnes kdy bylo převážně zataženo. Diváky to však od návštěvy Donington Parku, kde se konaly druhé kvalifikace, v žádném případě neodradilo, spíše naopak. Jakub se snažil již od ranního volného tréninku hlavně o dopilování správného nastavení na zítřejší závod, ale i o zlepšení času, což se v kvalifikaci podařilo. Oproti včerejší pozici se Jakub o jednu příčku posunul vzad, ovšem srovnání dosažených konstantních časů by mohlo být výhodou pro závod, kde půjde znova o bodované příčky.
Jakub Smrž:
„Volný trénink jsem absolvoval celý na jedné zadní gumě, která měla ze včerejška 7 kol, abychom vyzkoušeli její výdrž na zítřejší závod. Byl jsem v něm o něco pomalejší než ve včerejší kvalifikaci, ale dařilo se mi zajíždět celkem stabilní časy. Do kvalifikace jsme udělali nějaké změny na podvozku a už v jejím začátku jsem se dostal na svůj včerejší čas. Po výměně zadní gumy se mi podařilo zrychlit, čímž jsem se posunul na 15. místo. Do posledního kola jsem se snažil dát všechno a pokusil se ještě zrychlit, ale přemírou snahy jsem bohužel upadl přes přední kolo. V posledním kole mě ještě přeskočili 2 jezdci, což mě štve, neboť jsem tím ztratil 4. startovní řadu. Zítra bych chtěl odstartovat jako na Sachsenringu a rád bych opět zabojoval o bodované příčky.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist