TZ Jakuba Smrže

Technická závada zkazila možnost bodového umístění, Jakub Smrž nedokončil závod pro poruchu výfukové přívěry.

Ranní warm up a silný déšť sliboval zajímavou bitvu, ze které Jakub Smrž mohl vytěžit dobré umístění v cíli. Start do závodu a i průběh prvních kol naznačoval, že tomu tak i nakonec bude. Od 4.kola byl Kuba již šestnáctý a těsně sledoval skupinu 4 jezdců. /Matsudo, Marchand, Lefort a Faubel/. Od 7 okruhu však motocykl začal ztrácet výkon, což se projevovalo na top speedu, jež byl o 15 km/h slabší od soupeřů před ním. Kvůli tomuto handicapu, jenž Jakub kompenzoval pozdním bržděním v zatáčkách, se mu jezdci na rychlejších úsecích vzdalovali. Jakub stále bojoval a pořadí se měnilo díky pádům jezdců před ním, takže šance na zisk aspoň nějakého bodu stále byla. Motocykl však sedmnáctém kole začal vynechávat úplně a tak Jakub zajel do boxů, kde mechanici zjistili závadu na výfukové přívěře.
Jakub Smrž:
„Start nebyl tak špatný jako vždycky mívám a hodně jsem vydělal v prvním kole. Když se po prvních pár kolech rozdaly karty, jezdil jsem s Matsudem a Lefortem. Po pár kolech mi přestala jet motorka v rozmezí posledních 2000 otáček a začal jsem ztrácet na rovinách a rychlejších úsecích. Nakonec motorka přestala fungovat v celém průběhu a zajel jsem do boxů. Hodně mě to mrzí, protože jsem měl z jízdy dobrý pocit a jel jsem v dobrém rytmu. Na mnoha místech jsem měl ještě rezervy. Určitě bych na jezdce před sebou zaútočil. Zklamání je o to horší, že Lefort s Matsudem dojeli na 9. a 10. místě a i ostatní jezdci které jsem v tréninku porážel nakonec bodovali“.