TZ Elit Grand Prix Racing Team

Thomas dojel 18., Dario 20., Vašek musel odstoupit pro technickou závadu.

Do dnešního závodu měli všichni naši piloti průměrný start a nepolepšili si oproti svým startovním pozicím.
# 12 Thomas Lüthi
V dalším průběhu se Thomas trochu propadl a zhruba v polovině závodu začal postupovat i díky pádům soupeřům vpřed. Asi 6 kol před cílem však praskla hřídelka u vodní pumpy na jeho motocyklu a stroj se začal přehřívat. Díku tomu nemohl Thomas pokračovat v tempu a bojovat o reálnou 15. pozici. Cílem tak projel osamoceně na 18. místě.
# 26 Dario Giuseppetti
Dario, pro kterého byla tato GP první po zraněním zaviněné dvouměsíční pauze, předvedl v závodě dobrý výkon. Ze 33. startovní pozice se v úvodu závodu pohyboval ve skupině mezi 25. a 30. místem. V polovině závodu této skupině ujel a také díky pádům soupeřů se propracoval až na 19. místo. V závěru závodu jej předjel Simoncelli, který byl předtím zbržděn pádem, a Dario dokončil závod na 20. pozici.
# 35 Václav Bittman
Vašek se snažil v úvodu závodu držet skupiny, kde jel také Dario, ale zhruba ve 4. kole přestal dobře fungovat jeho motocykl, kvůli závadě na motoru. Tato závada se dále zhoršovala a 5. kol před cílem, kdy byl Vašek na 27. místě, se zadřel na jeho motocyklu motor a Vašek musel ze závodu odstoupit.
Dalším programem týmu je GP Portugalska, která se jede za 14. dní na okruhu v Estorilu. Tuto GP a celý zbytek sezóny absolvuje tým již bez Václava Bittmana. Toho teď čeká potvrzení českého titulu v posledním závodě na Hungaroringu a boj o přední umístění v Mistrovství Evropy.