Týden Lorise Capirossiho po závodě v Assenu

Loris Capirossi - Nyní jsem zpět v Boloni a mám za sebou stájové psychotesty u Ducati. Všechno je OK a je nádherné počasí, naprosto odlišné od toho které bylo v Assenu ...

Týden Lorise Capirossiho po závodě v Assenu
"Nyní jsem zpět v Boloni a mám za sebou stájové psychotesty u Ducati. Všechno je OK a je nádherné počasí, naprosto odlišné od toho které bylo v Assenu. Před týdnem jsem v tréninku na sobotní závod udělali další pokrok ve vývoji motocyklu. Na suché trati jsem nalezli velmi dobré nastavení a během páteční kvalifikace jsem měl na stroji skvělý pocit. To že jsem získal pole position byla pro tým velká odměna za jeho bezvadnou práci. Byl jsem opravdu spokojený, protože jsem do závodu šel z prvního místa a stroj pracoval bezchybně. Pole position jsem věnoval našemu mechanikovi Davidovi Manfrediovi, protože v pátek slavil narozeniny.
V sobotu během dopoledního warm-upu jsme věděli že je zde možnost špatného počasí, ale zatím nepršelo a my jsem měli velmi dobré nastavení pro suchý závod. Pak začalo pršet a pro nás to byla katastrofa. Samozřejmě že déšť byl špatný pro všechny týmy, ale náš tým měl velmi málo zkušeností se strojem na mokru a tak ho bylo obtížné ho nastavit. Náš stroj je velmi, velmi rychlý a já jsem lehký a to není ideální kombinace do deště.
Před závodem jsme měli pět minut a tak jsem využili šance zajet na zkoušku dvě kola. Zajel jsem jen jedno a vrátil se zpět do boxů, protože jsem chtěl ještě něco změnit na stroji. Nestihl jsem se pak vrátit na start warm-upu a tak jsem vyjel rovnou z boxů. Start závodu mi moc nevyšel, protože jsem protočil zadní kolo a ztratil jsem pozici v čele závodu. Vyrazil jsem až v klubku ostatních jezdců a kvůli vodní spršce z kol ostatních strojů jsem skoro nic neviděl. Můj konečný výsledek není zase až tak špatný, uvážíme-li, že to pro nás byl vlastně další závod kde jsme se kvůli dešti učili něco nového.
Příští týden v úterý odjíždím do Doningtonu. Je to jedna z mých oblíbených tratí, měl jsem tam několik dobrých závodů v minulosti, ale myslím, že nás teď letos čeká obtížný závod. Donington není moc rychlý okruh, je hlavně obtížný po stránce brždění. Není to pro nás zrovna ideální okruh, ale s tím se musíme smířit. V této první naší sezóně musíme počítat i s okruhy které nám zrovna moc nesednou, je to pro nás vývojový rok v každém slova smyslu.
Článek vznikl ve spolupráci se serverem motogpaction.wz.cz, který přináší zprávy ze závodů světového šampionátu MotoGP.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist