Tragická nehoda na Pannonia-ringu

Na okruhu Pannonia-ring se koná druhé kolo německého IDM, dnes ráno zde těžce havaroval Florian Ebert, který následkům zranění po několika minutách podlehl.

Černá zpráva dnes obletěla v ranních hodinách svět - na okruhu Pannonia-Ring, kde se koná druhé kolo německého mistrovství IDM, havaroval devatenáctiletý Florian Ebert, který na následky zranění krátce po nehodě podlehl. Německý mladík byl účastníkem německého poháru Yamaha R6 Dunlop Cup, kde jezdil prvním rokem. Po tragické nehodě se organizátoři tohoto poháru ihned rozhodli dále na maďarském okruhu nepokračovat.
Florian Ebert byl obdivovatelem Valentina Rossiho a Michaela Schumachera, miloval fotbal a hru na saxofon, rád lyžoval a jezdil na snowboardu. Po krátkých zkušenostech v minibike přestoupil na "dospělé" motocykly, kde nastupoval v německém poháru třídy 125 GP - Red Bull Rookies to MotoGP. V loňském roce skončil v tomto poháru na 16. místě celkového pořadí. Pro letošní sezónu zvolil cestu čtyřtaktní kategorie, která se mu nakonec stala i osudnou.
Florian Ebert se narodil 30. 1. 1986 v německém Remsecku, zemřel dnes 4. 6. 2005 na maďarském Pannonia-Ringu.