Tragédie v Indy

Závod na okruhu Indianapolis se bohužel neobešel bez tragické nehody, při které zemřel 13-letý americký jezdec Peter Lenz.

Tragédie v Indy
Závodní víkendový program na okruhu Indianapolis měl na pořadu dopolední závod kubatury MD250, která má od roku 2012 nahradit aktuální GP125 ccm. 

Při zahřívacím kole havaroval 13-letý Peter Lenz, do něhož narazil další teenager, teprve dvanáctiletý Xavier Zayat, který jel hned za ním.
 

"Nikdy jsem nic takového neviděl a doufám, že už nikdy neuvidím,“ řekl stanici CBS Stewart Aitken-Cade, organizátor závodů.

Lenz totiž upadl za zatáčkou a hned nad sebe zvedl ruce, aby upozornil ostatní jezdce, že je na zemi. Jenže ani to mu nepomohlo, protože závodníci za ním jej přes zatáčku neviděli a to se mu stalo osudným. 


Po nárazu byl ihned převezen do místní nemocnice. Doktoři dělali, co mohli, ale chlapec po třech hodinách zemřel. Rodina poté vydala prohlášení: "Jsme ztrátou Petera velmi zarmouceni, ale jsme si jisti, že v nebi bude závodit ještě rychleji.“

Lenz, který se v 11 letech stal nejmladším vítězem závodu v sérii AFM a momentálně byl vedoucím závodníkem série MD250H, je nejmladší obětí okruhu Indianapolis. Naposledy na okruhu zemřel Tony Renna v roce 2003. Tehdy se ale jednalo o automobilovou nehodu.

Americký motorismus tak ztratil jeden z největších talentů, kterému měla patřit budoucnost.

ČEST JEHO PAMÁTCE !

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.73
Známkováno: 11x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist