Tragedie v Brands Hatch

Při závodě britského šampionátu třídy Superstock zemřel po hrůzostrašné havárii necelé desítky jezdců motocyklový závodník Darren Mitchell.

Tragedie v Brands Hatch
Neděle 20. června 2004 bude zapsána navěky do motocyklové historie jako den, kdy zemřel další z mnoha motocyklových závodníků.
Na britském okruhu Brands Hatch v hrabství Kent byl odstartován předposlední závod dne, kterým bylo britské mistrovství třídy Superstock. Déšť, který provázel všechny dosavadní závody, stále sílil. Houstla i mlha, která se před startem tohoto závodu snesla na okruh poblíž Londýna, viditelnost je doslova pouze několik metrů. Jezdci se řítí v plné rychlosti během prvního kola rovinkou z Pilgrims Drop do nejrychlejší části okruhu zvané Hawthorns Hill. Je právě 16 hodin a 55 minut britského času. Na následující vteřiny nikdo z přítomných diváků, pořadatelů, traťových komisařů, ale i jezdců, do své smrti nezapomene. V silné mlze jeden z jezdců nezvládne těžké brždění na vodou zaplaveném povrch a havaruje. Následuje řetězová havárie několika dalších jezdců, motocykly létají vzduchem, bohužel společně s těly stále dalších a dalších jezdců. Závod je okamžitě přerušen červenými prapory, na místě havárie zůstává mezi trosky mnoha motocyklů ležet několik těl závodníků.
Výčet této tragédie je děsivý. Jamie Morley z Waterlooville v hrabství Hampshire je letecky transportován do Londýnské Nemocnice. Jeho rodina žádá lékaře, aby stav jejich syna nikomu nesdělovali, jisté je, že Morley je velmi vážně zraněn. Někdejší jezdec World Superbike Mark Heckles z Liverpoolu je převezen do Queen Marys Hospital v Sidcap se zlomeninou nohy, Dean Johnson z Coalville je se stejným zraněním transportován do Darenth Valley Hospital v Dartfordu, stejně jako belgický jezdec Paul Mooijan, který do nemocníce putoval z důvodu úrazu hlavy.
Zatímco z havárie vyšli nezranění Matt Layt a Steve Thompson, vážně je naopak zraněn 31 roků starý Darren Mitchell z Huddersfieldu. Darren je okamžitě po havárii v péči lékaře britského šampionátu pana Dr. Paula Trafforda. Po stabilizaci je letecky transportován do Maidstone Hospital, kde okamžitě prodělává nezbytné zdravotní ošetření. V podvečer bohužel Darren podléhá zranění z pádu v prvním kole závodu "jeho" štoků.
ČEST JEHO PAMÁTCE

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist