Tovární tým Suzuki zariskoval

Tým Suzuki Grand Prix zariskoval a vsadil vše na jednu kartu - zadní medium. Risk nevyšel a tým skončil bez bodového zisku.

Tovární tým Suzuki zariskoval
Kenny Roberts zahazardoval při výběru pneumatik do druhé části závodu a tak dojel až na nebodovaném šestnáctém místě, John Hopkins učinil stejný hazard a skončil v kotrmelcích. Stručné, přesto výstižné vyjádření smutku v očích lidí z továrního týmu japonská Suzuki.
Ze sedmnácté pozice na startu se Kenny Roberts postupně propracoval na 11. místo, aby nakonec opět klesl na 16. pozici jenž ho postavila na konec čtvrté řady při restartu závodu. Do druhé části zvolil tým Suzuki Grand Prix variantu kdy na přední kolo umístnil mokrou pneumatiku a na zadní kolo naopak střední – medium. Tato varianta se v průběhu závodu ukázala jako špatná volba na což bývalý Mistr Světa doplatil nejen dvěmi koly ztráty, ale především umístněním až za bodovanými pozicemi.
“Během suché části vykapalo všechno dobře, mohl jsem jet agresivně. Měl jsem na motocyklu dobrý pocit,“ vzpomíná Kenny Roberts. “Do druhému závodu jsme zariskovali s možností dokončit mezi pěti nejlepšími. Věděl jsem, že je stále dost mokro a věděl jsem, že riskuji. Na některých závodních okruzích by dráha vyschla rychle, zde však zůstala část okruhu mokrá po celý závod. Pokud bych myslel na místo okolo desítky tak to byl špatný výběr, pokud bych myslel na první pětku tak to byl hazard. Nepodařilo se.“
Ještě hůře než Kenny Roberts dopadl druhý americký jezdec tohoto týmu, mladý John Hopkins. Již třetí havárie během tohoto závodního víkendu připravila Hoppera o možnost zisku bodového ohodnocení, navíc Hopper těžce dopadl na své již zraněné koleno a s bolestivou grimasou se nechal odnést. Zranění sice není frakturního charakteru ani si nevyžádá žádnou hospitalizaci, ale mladý Američan je zřejmě vyřazen z dnešního testování týmu, které proběhne na stejném okruhu jako nedělní závod.
“V první části závodu jsem měl nějaké potíže s motorem, když začalo pršet tak jsem ztratil několik pozic,“ říká o závodě John Hopkins. “Do druhé části jsem zvolil špatnou pneumatiku. Jel jsem do levé zatáčky a motocykl mi podklouznul. Velmi tvrdě jsem přistál a nyní se cítím hodně zmlácený. Naštěstí není nic zlomené. Musím si trochu odpočinout. Nebyl to pro mě dobrý den.“
Zklamaný byl i manažer týmu Garry Taylor, který ovšem vyzdvihl práci svých jezdců během celého víkendu a poznamenal, že Kenny během závodu sbíral důležitá data pro továrnu Suzuki. “Jezdci udělali vše co mohli. Nyní potřebujeme trochu pomoci od továrních inženýrů, abychom zjistili jakou cestou máme s novým motocyklem jít,“ poznamenal Taylor.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist