Tourist Trophy Isle of Man 2007 (2)

Třetím závodem stého ročníku slavné Tourist Trophy byl závod třídy PokerStars Superstock TT, který se stal kořistí Australana Bruce Ansteye.

Tourist Trophy Isle of Man 2007 (2)
Australan Bruce Anstey pošesté v kariéře zvítězil na Ostrově Man, když se včera odpoledne radoval po závodě třídy PokerStars Superstock. Anstey na litrovém motocyklu týmu Relentlessa Suzuki porazil nakonec druhého Johna McGuinnesse a třetího Iana Hutchinsona, tedy oba favorizované jezdce týmu HM Plant Honda. Čtvrtý skončil Martin Finnegan, který na okruh Tourist Trophy po mnoha letech vrátil stroj MV Agusta. Nejlepší pětici uzavřel domácí jezdec z Ostrova Man Conor Cummins, který přivedl do cíle nejlepší Yamahu YZF R1.
Bruce Anstey – 1. místo
Od startu jsem věděl, že budu muset jezdit hodně rychle. Byl jsem po včerejším závodě superbiků zklamaný a proto jsem rád, že jsem si to napravil. Měl jsem v plánu nejprve dojet Finnegena a pak jsem dojel dokonce i Johna. Motorka fungovala skvěle, maximální rychlost byla také vynikající. Brzo jsem předjel i mého týmového kolegu Adriana [Archibalda – poznámka]. Jel velmi pomalu, nevím co se mu stalo. Líbí se mi závodit na produkčních motocyklech. Mám zde hodně fanoušků a jsem proto rád, že jsem se jim mohl takto odměnit.
John McGuinness – 2. místo
Jezdil jsem jak nejlépe jsem mohl, věděl jsem, že Martin bude na MV jezdit rychle. Dobře jsem začal, skvělé to bylo ještě i na Glen Helen. Pak jsem přijel k boxům a viděl jsem „P2“, zjistil jsem, že je někdo ještě rychlejší. Jezdil jsem tvrdě a měl jsem z toho dobrý pocit. Motocykl byl připravený pro vítězství, já bohužel ne. Bruce mě po prvním kole dojel, když mě předjel tak jsem se ho držel cestou nahoru do hor. Vytáhl mě pryč od Hutchyho [Hutchinsona – poznámka]. Dělal jsem co jsem mohl, sluníčko svítilo, sledovalo nás hodně lidí, ale Bruce byl dnes prostě nejlepší „superstocker“. Ke konci druhého kola jsem viděl Guye Martina, kterému došel benzín. Seděl na břehu a vypadalo to, jako kdyby si tam dával piknik.
Ian Hutchinson – 3. místo
Během pondělního závodu jsem dobře nejezdil v prvních dvou kolech. Dnes jsem proto do toho dal všechno. Po prvním kole jsem ztrácel pět sekund. Pak jsem již jen viděl, že mám náskok 20 sekund a 20 sekund i ztrácím. Věděl jsem, že to dnes na Manu nebude vítězství. Pořadí závodu PokerStars Superstock
  1.- Bruce Anstey (Relentless by TAS Suzuki Racing)
  2.- John McGuinness (HM Plant Honda Racing)
  3.- Ian Hutchinson (HM Plant Honda Racing)
  4.- Martin Finnegan (Alpha Boilers Racing MV Agusta)
  5.- Conor Cummins (Team Millsport Yamaha Racing)
  6.- Mark Parrett (C & C Ltd Yamaha)
  7.- James McBride (Speedfreak Yamaha Racing)
  8.- Ian Pattinson (Martin Bullock Racete Suzuki)
  9.- Gary Carswell (Suzuki GSX-R1000)
10.- Dan Stewart (Wilcock Consulting Yamaha)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist