Tomáš Svitok sa stal majstrom Slovenska

Tomáš Svitok z tímu Gold Fren Team Erinac sa stal novým majstrom Slovenskej republiky cestných motocyklov v triede Superstock 600. Do konca šampionátu ešte zostávajú dve podujatia, no Tomáša, ktorý tento rok nestratil ani jeden bod, už v celkovom hodnotení nik nemôže dostihnúť.

Tomášovom titule majstra republiky rozhodlo šieste podujatie seriálu UEM Alpe Adria Championship, ktoré sa konalo počas uplynulého víkendu na motodrome v Moste. Na severe Čiech museli pretekári bojovať nielen medzi sebou, ale aj s nepriaznivým počasím, ktoré tento podnik sprevádzalo. V kvalifikácii Tomáš obsadil v rámci alpsko-jadranského šampionátu 19. priečku. Preteky sa konali na mokrej dráhe a náš jazdec do nich štartoval z boxov, pretože nestihol v časovom limite vymeniť pneumatiky po tom, čo boli preteky vyhlásené ako mokré. Po páde jedného zo súperov však boli preteky zastavené a pri predštartovej procedúre sa už opäť Tomáš mohol postaviť na svoju 19. pozíciu. Po opakovanom štarte sa musel predierať veľkou skupinou pretekárov v druhej desiatke štartového poľa a nakoniec sa mu podarilo dostať na desiate miesto, pričom od deviateho pretekára v cieli ho delilo len 12 tisícin sekundy. Toto umiestnenie navyše znamenalo 25 bodov za prvé miesto do hodnotenia majstrovstiev Slovenska.
Tomáš Svitok "Boli to náročné preteky hlavne po tom, čo bol odložený štart a štartovalo sa dokonca dvakrát. Škoda, že som sa pri stíhacej jazde zdržal vo väčšej skupine jazdcov, mohlo z toho byť lepšie ako desiate miesto. Aj tak som však s výsledkom spokojný a teší ma fakt, že som už teraz v predstihu získal svoj prvý seniorský titul majstra republiky. Chcem vysloviť vďaku tímu Gold Fren Team Erinac, všetkým mojim sponzorom, partnerom tímu, fanúšikom a celej svojej rodine, bez ktorých pomoci by som tento titul nemohol dosiahnuť"