Těžký týden Chaze Daviese

Britského mladíka Chaze Daviese čeká velice náročný týden, který kromě nedělní Velké Ceny Itálie vyplní složením šesti zkoušek ve své škole, která si na okruhu Mugello pro tento účel zřídila učebnu.

Těžký týden Chaze Daviese
Šestnáctiletého Chaze Daviese čeká zřejmě nejnáročnější týden jeho dosavadního života. Během následujícího týdne musí nejen zvládnou Grand Prix Itálie, ale také zkoušky z několika předmětů na jeho škole GCSE.
Již od dnešního dne začíná tento nejmladší bodující jezdec třídy 250 ccm v historii Grand Prix plnit náročné požadavky svého italského učitele v improvizované školní třídě přímo na okruhu Mugello. Dnes má na programu Chaz první zkoušku z matematiky. Další program je takový, že ve čtvrtek absolvuje Davies další dvě zkoušky, pátek a sobota jsou vyhrazené tréninkům a kvalifikacím na nedělní závod třídy 250 ccm. Po nedělním závodě usedne Davies zase ke knihám, protože již v pondělí má naplánované další dvě důležité zkoušky, no a v úterý zakončí náročný týden poslední zkouškou, stejnou jakou začal - matematikou.
"Moje maminka a má škola vše zorganizovali," říká jezdec o tomto týdnu. "Jistěže chci u zkoušek uspět, ale nedělní závod je pro mě po problémech, které jsem měl v Le Mans, velmi důležitý."
Chaz Davies dokončil loňský závod, kdy ještě startoval ve třídě 125 ccm jako kolega našeho Jaroslava Huleše, na celkovém 18. místě se ztrátou necelých osm sekund na poslední bodované místo. Letos jsou jeho ambice jistě v jiných dimenzí, což potvrdil i v předešlých závodech. K dobrému výsledku by mu měla pomoci i znalost okruhu. "Opravdu mám rád rychlé zatáčky v Mugellu a na závod se samozřejmě těším více než na školní zkoušky," říká Davies. "Bude to pro mě velmi dlouhý a těžký týden, ale doufám v dobré výsledky," dodal Chaz Davies.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist