Testy v Brně (1)

Něco o testování na brněnském okruhu naleznete v tomto článku, kde nechybí ani časy nejrychlejších jezdců z prvního dne testování.

Testy v Brně (1)
Nejrychlejším mužem se stal včera na našem okruhu v Brně Max Biaggi z týmu Camel Pramac Honda Pons, když dokázal jedno kolo zajet za 1:59,765 (celkem 76 kol) a dokázal tak porazit o pouhých 0,045 sec. druhého Seteho Gibernaua, který během svých testovacích kol zajel čas 1:59,810.
"Toto je má první jízda zde v Brně na RCV a dopadla pro mě dobře," říkal Gibernau na konci dne. "Brno je následující závod po Sachsenringu a tak testující program HRC je pro mě zároveň i přípravou na zdejší Grand Prix. Zajímavost z brněnského okruhu je jistě i to, že celníci pro včerejší testování neuvolnili ze svého prostoru kamión s pneumatikami Michelin a tak všichni jezdci nemohli zkoušet nové sady pneumatik, připravených speciálně pro náš okruh.
Třetím ve včerejším testování byl Loris Capirossi (píšu o tom na jiném místě).
Valentino Rossi a Nicky Hayden z týmu Repsol Honda se soustředili na nastavení motocyklů pro srpnovou Grand Prix České Republiky. Bez možnosti testování nových pneumatik soustředil Rossi veškerou svou energii do laborování s převody jeho Hondy. "Pracovali jsme na nastavení vidlic pro závod v srpnu," říkal Rossi. "Zkoušel jsem různé ozubené kola pro optimální výkon motoru spolu s různým nastavením tlumení. Zítra snad budu testovat nové pneumatiky pro tento okruh. Dnes jsem netestoval nic nového."
Rossiho týmový kolega Nicky Hayden byl poprvé v naší republice a tak se i zde nejprve učil základním charakteristikám překrásného, brněnského okruhu. "Měl jsem opravdu produktivní den na pro mě opět novém okruhu," říkal Hayden. "Je to dobrá zkušenost několik týdnů před zdejšími závody, kdy se na tento okruh opět vrátím. Okruh je opravdu hodně široký, ale v několika místech byl dost kluzký."
Týmový kolega Gibernaua, japonský jezdec Ryuichi Kiyonari včera na okruhu havaroval, ale z pádu vyšel naštěstí nezraněn. "Havaroval jsem, ale jsem v pořádku," hlásil Japonec svému týmu. "Okruh je velmi těžký, ale líbí se mi. Bude to první evropský okruh, kde testuji ještě před závodem, proto je pro mě tento test velmi užitečný."
Společně s Makoto Tamadou testoval v týmu Pramac Honda pneumatiky Bridgestone také další japonský jezdec Shinichi Itoh - bývalý jezdec Grand Prix 500 ccm. Oba jezdci otestovali každý minimálně 30 sad pneumatik, když Tamada testoval nejnovější druhy, zatímco Itoh zkoušel nové designy v různých separacích. "Dnes jsem hodně pracoval na mnoha kombinacích. Teplota dráhy byla 45 stupňů a to bylo přesně to co jsme potřebovali," říkal Tamada. "V srpnu zde závodíme a tak se tento test hodí, budu znát okruh ještě před samotnou Grand Prix.
Testování se neúčastní Tohru Ukawa, který je zraněn po havárii z prvního kola doningtonského závodu (paže), ale na závod na německém Sachsenringu by měl být již připravený.
Z jezdců Yamahy byl včera nejrychlejší Marco Melandri, který zajel jedno kolo za rovné dvě minuty.
Továrna Aprilia se účastní testování nejen s Noriyuki Hagou a Colinem Edwardsem (vrací se na brněnský okruh po sedmi letech), ale také se svým odvěkým testovacím jezdcem Marcellino Lucchim, který zde zkouší stroj pro příští ročník Grand Prix.
1. Biaggi (Honda) 1.59.765
2. Capirossi (Ducati) 1.59.810
3. Gibernau (Honda) 1.59.86
4. Melandri (Yamaha) 2.00.0
5. Rossi (Honda) 2.00.98
6. Tamada (Honda) 2.01.0
7. Haga (Aprilia) 2.01.3
8. Bayliss (Ducati) 2.01.43
9. Nakano (Yamaha) 2.01.5
10. Hayden (Honda) 2.01.54
11. Edwards (Aprilia) 2.01.6
12. Checa (Yamaha) 2.01.8
13. Itoh (Honda) 2.03,310

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist