Testy Phase One Junior

Tým Phase One otestoval mladé jezdce do svého juniorského týmu. Ze čtveřice jezdců nakonec jeden vypadne, který to bude?

Testy Phase One Junior
Na španělském okruhu Cartagena proběhlo v nedávných dnech mnou již dříve zmiňované výběrové řízení vytrvalostního týmu Phase One pro svůj vlastní juniorský tým. Tohoto 'výběrového řízení' se ujal zkušený Mike Edwards jenž společně s vedoucím týmu Faze One pozvali čtveřici mladíků. Přímo z britského mistrovství třídy 125 ccm se dostavili Martin Jessop a Henry Fincher, ke kterým se přidal jejich krajan David Carr a polský mládenec Marek Nyga.
“Cartagena je těžký a klikatý okruh kde je docela obtížné najít vhodnou stopu. Všichni chlapci byli horlivý učit se této stopě, ale pro Henryho a Martina to bylo velmi těžké“, říkal po tomto testování Mike Edwards na adresu Jessopa a Finchera, kteří poprvé seděli na jiném motocyklu než je stroj o obsahu 125 ccm. “Oni najíždí do zatáček a nezpomalují, pokouší se rychle projíždět zatáčky. Všichni mladíci měli rozdílné jezdecké umění, bylo zřejmé, že pro některé bylo snadnější adaptovat se.“ Edwards se také domnívá, že na jezdcích byla vidět jejich snaha být nejlepší a tak se stalo, že byli někdy spíše pomalejší a nebezpečnější. “Chtěli na nás zapůsobit a demonstrovat, že právě oni jsou ti správní pro náš tým.“
Trojice jezdců pro tým Phase One Junior, který se zúčastní Mistrovství Světa Endurance bude vybraná později. “Na konci testů jsme měli já a Russell (vedoucí týmu) diskusi. Řekl jsem mu své dojmy a nápady pro tento tým“, říkal Edwards.
Na okruhu testoval také bývalý jezdec tohoto juniorského týmu James Hutchins se svým novým týmem Trackdaze jenž pro letošní sezónu mění používaný materiál. V roce 2003 tým pojede se strojem Suzuki GSX-R1000. Společně s těmito týmy testoval také tým Roundstone Suzuki.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist