Tamada doplatil na kaluž vody

Japonský jezdec Makoto Tamada doplatil na špatnou volbu pneumatik, ale i na kaluž vody.

Tamada doplatil na kaluž vody
Po čtrnáctém místě v první části závodu se postavil Makoto Tamada tedy skoro na stejnou pozici, na které stál i při startu do první části rozděleného závodu třídy MotoGP (15. kvalifikační místo). Do restartu závodu zvolil Tamada mokré pneumatiky, ale po objetí zaváděcího kola se dohodl s techniky svého týmu a na zadní kolo zvolili střední variantu – medium. Nejen Makoto Tamada, ale i celý tým věřil v rychlé oschnutí okruhu a tím tedy i v jistou výhodu nad jezdci jenž použili zcela mokré obutí.
“První část nebyla vzrušující, protože jsem prakticky okamžitě musel honit ostatní jezdce, když jsem se ocitnul na dvacátém místě. Postupně jsem se dostal na dvanáctou pozici, ale následně jsem klesl o dvě místa,“ vzpomíná Tamada na suchou část závodu třídy MotoGP. “Po objetí zaváděcího kola jsem se rozhodl změnit zadní pneumatiku a nasadit střední variantu. Pak jsme vyjeli do zahřívacích kol a já si uvědomil, že okruh je stále ještě hodně mokrý. Stejně jsem však cítil, že jsem zvolil správně jenže není způsob jak zjistit zda by se to vyplatilo.“
Makoto Tamada krátce po odstartování závodu havaroval a tím i ukončil své letošní účinkování na okruhu Bugatti v Le Mans. “Můj závod skončil v louži, která mě poslala k zemi. Dnes byl jeden z těch dnů, kdy rozhodnutí v poslední minutě může udělat velké rozdíly. Pro mě to znamená získat více zkušeností,“ vzpomínal Tamada ihned po závodě nejprestižnější třídy ve francouzském Le Mans.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist