Tamada a jeho skvělý závod

Makoto Tamada zajel v italském Mugellu jeden ze svých nejlepších závodů dosavadní kariéry.

Tamada a jeho skvělý závod
Japonský nováček MotoGP Makoto Tamada předvedl v Mugellu doslova fantastickou stíhací jízdu, když se dostal postupně z 18. místa, na kterém se ocitl při průjezdu cílem prvního kola, až na konečnou, čtvrtou pozici. Tamada jel svou pátou Grand Prix a již si počínal na neznámém okruhu jako starý, zkušený harcovník.
“Měl jsem, hrozný, hrozný, hrozný start,“ říkal nakonec velmi spokojený Japonec. “A byl to hrozně, hrozně, hrozně těžký závod. Věděl jsem co dokáží pneumatiky a věděl jsem, že jsem pro závod zvolil správnou směs. Absolvoval jsem množství předjíždění, ale neměl jsem žádnou strategii. V těchto chvílích nepřemýšlíte nad brzdami, jen myslíte jak jet neustále rychle.
Nyní s odstupem se zdá, že pokud by Tamada odstartoval lépe, mohl solidně konkurovat nejlepším jezdcům “Jediné co jsem potřeboval, byl lepší start a mohl jsem si potom užívat závodu, které mám rád – jezdit nahoře mezi nejlepšími. Vždy se cítíte dobře, pokud bojujete s těmi na samém vrcholu. Motocykl je fantasticky, výborné je nastavení. Mohu říct, že již není hodně věcí, které se dají zlepšovat,“ doplnil Tamada o nedělním závodě.
“Rád bych poděkoval týmu, Makotovi, Hondě a Bridgestonu za jejich ohromnou práci, kterou odvádějí,“ říkal po závodě spokojený Gianluca Montiron – sportovní ředitel týmu Pramac Honda. “Pracujeme klidně, není na nás vyvíjen žádný tlak a tak začínáme sklízet první ovoce. Naše italsko-japonská skupina pracuje kvalitně, dovednosti jsou skloubené v celý jeden tým. Bridgestone vkládá velké úsilí do společného projektu, reaguje na naše požadavky a poskytuje neobyčejný stupeň znalosti. Pokud jde o Makota, jeho výkon v Suzuce a Le Mans byl pouze otázkou ztráty štěstí. On je silně motivovaný jezdec, ideální pro náš projekt číslo jedna.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist