Suzuki skončila na Sepangu

Tovární týmy Suzuki šampionátů MotoGP, WSBK a AMA skončili včera testování svých motocyklů na malajsijském okruhu Sepang.

Suzuki skončila na Sepangu
Velmi spokojený byl po prvním letošní testování také tým Suzuki Racing, který na okruhu Sepang v Malajsii zkoušel nejen motocykl Suzuki GSV-R. "Tento motocykl je zcela nový a továrna o něm stále mlčela. Od loňského motocyklu je to velký skok, v každé věci", říkal o motocyklu manažer týmu MotoGP pan Garry Taylor. "Největší skok kupředu od mého připojení k továrně v roce 1999", doplňuje Taylora Mistr Světa třídy 500 ccm z roku 2000 Kenny Roberts jr. "Nálada v týmu je fantastická, každého to motivuje stále více a více pracovat", přidal Taylor. Spokojený byl také druhý jezdec týmu John Hopkins, který řekl: "Tento stroj je o hodně lepší než ten, na kterém jsem jel na konci loňské sezóny. Ještě než začne sezóna, motocykl dále zlepšíme."
Překvapení pro tým způsobil tento stroj již v pondělí při zahájení testů, kterých se zúčastnil kromě dvojice Roberts - Hopkins také testovací jezdec továrny Suzuki Kosuke Akiyoshi a superbikové týmy z Mistrovství Světa (Gregorio Lavilla) a AMA Supernike (Mat Mladin, Aaron Yates, Ben Spies). Tovární technici totiž z útrob přepravních boxu nevytlačili modifikované loňské stroje, jak všichni očekávali, ale zcela nové motocykly další evoluce pro rok 2003. "Tento motocykl je na začátku svého vývoje a již je lepší než ten loňský", říkal na adresu nového stroje pro rok 2003 Garry Taylor. "Celý tým je nyní velice optimistický. Před prvním závodem stroj ještě zlepšíme."
"První testy proběhly opravdu dobře a nový motocykl nám dává optimistický pohled na letošní sezónu", říkal na konci testování Kenny Roberts jr. a zdůraznil, že je však ještě několik hlavních věcí, které je potřeba zdokonalit aby motocykl vyhrával závody. "Maximální rychlost je jedna z nich", říkal přesto spokojený Roberts, který věří, že továrna již podnikla patřičné kroky k odstranění problémů, na které poukázal.
Teprve podruhé seděl na stroji GSV-R mladý John Hopkins, ale zlepšení si také nemohl vynachválit. "Motocykl mi dává pocit, že budu moci vyjet a zajet skutečné závody", říkal Hopkins jenž také jako Roberts však zdůrazňuje, že na motocyklu je potřeba učinit ještě některé změny. "Letos bude můj první rok na čtyřtaktu v MotoGP a samozřejmě se budu muset opět učit, ale to je vždy, učíte se až do posledního závodu kariéry." Poté co špatné počasí přerušilo testování týmů Dunlop na okruhu Daytona, přijal pozvání k testování i tým Yoshimura Suzuki z amerického šampionátu AMA Superbike. Hlavní hvězdou tohoto týmu, který na Sepangu testoval stroje Suzuki GSX-R1000, je australský pilot Mat Mladin, trojnásobný vítěz šampionátu AMA/Chevy Trucks U.S. Superbike Championship. "Byl to nejproduktivnější test jaký jsem ve své kariéře zažil", pochvaloval si čtyři dny ostrého testování v Malajsii Mat Mladin. "Za čtyři dny tady jsme zvládli tolik práce jako kdybychom v Americe testovali deset dnů. Velkou výhodou těchto testů bylo to, že zde byli přítomní všichni nejlepší technici z továrny Suzuki, byli zde lidi, kteří tyto motocykly vyrábějí, byly zde týmy z MotoGP, World Superbike a se všemi jsme si vyměňovali důležité informace", chválí Mladin tento počin, kdy továrna Suzuki spojila testy týmů z několika šampionátů v jeden celek.
Tým Yoshimura si nový superbikový stroj GSX-R1000 velmi pochvaluje a již se začíná připravovat na další testování, které proběhne ve dnech 5. - 6. února na okruhu ve Fontaně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist