Superbike na Novém Zélandu: Double pro Roberta Bugdena

Robert Bugden vyhrál oba dvě jízdy novozélandského superbikového šampionátu na okruhu v Invercargill. Sloan Frost a Craig Shirriffs se podělili o zbývající podiová umístění.

Pole position si pro třetí závodní víkend novozélandského superbikového šampionátu vybojoval na okruhu v Invercargill obhájce titulu Robert Bugden (AUS/Suzuki) před Sloanem Frostem  (NZ/BMW), Craigem Shirriffsem (NZ/Suzuki), Jamesem Smithem (NZ/Honda), Nickem Colem  (NZ/Kawasaki) a Dennisem Charlettem (NZ/Suzuki). Velkým překvapením kvalifikačních tréninků bylo právě druhé místo Sloana Frosta (NZ). Ten na sebe upozornil při tradičních prosincových závodech «Suzuki Tri Series F1 Championship», kdy skončil celkově druhý za  Dennisem Charlettem (NZ/Suzuki).

Ovšem v dosavadních čtyřech jízdách novozélandského superbikového šampionátu se Frost nějak bemohl dostat do tempa. Až nyní v kvalifikaci na závod ve Invercargillu (Teretonga), kdy mimochodem v prvních dvou řadách startovního roštu stáli jezdci se čtyřmi různými druhy motocyklových značek, byl v bji o Pole position poražen pouze obhájcem titulu Budgenem.

V obou dvou jízdách ovšem musel Bugden bojovat nejen se svými konkurenty, nýbrž i se silným větrem: "Podmínky pro závodění byly hodně svízelné a to především při vjezdu do zatáček, kdy větrné nárazy byly hodně nepříjemné. Jsem ale pochopitelně se svým doublem hodně spokojen, neboť jsem si nyní vypracoval hodně velký bodový náskok do celkového pořadí v šampionátu".

Frost potvrdil druhým místem v první jízdě svůj skvělý výsledek z kvalifikace, zatímco Budgenův největší soupeř v šampionátu Shirriffs se musel spokojit s místem třetím: "Byl to zřejmě vůbec nejhorší start v mé kariéře", konstatoval lapidárně Shirriffs.

Ve druhé jízdě se už Shirriffsovi dařilo lépe a skončil druhý před Frostem. Cole a překvapivě hodně silný Ryan Hampton (NZ/Honda), který ze začátku dokonce celý závod vedl, pak dokompletovali Top-5 druhého závodu v Invercargillu.

Průběžné pořadí po 6 závodech: 1. Robert Bugden (AUS/Suzuki) - 145 bodů, 2. Craig Shirriffs (NZ/Suzuki) - 121, 3. Dennis Charlett (NZ/Suzuki) - 81, 4. Nick Cole (NZ/Kawasaki) - 73, 5. Sloan Frost (NZ/BMW) - 68, 6. Hayden Fitzgerald (NZ/Suzuki) - 58, 7. Ryan Hampton (NZ/Honda) - 56, 8. James Smith (NZ/Honda) - 53.