Stiggy se vydá na cestu evropou

Johan Stigefelt se vydá se svou přítelkyní na dlouhou cestu napříč Evropou. Pojede z rodného Švédska až na nejjížnější část Španělska, jede na IRTA testy do andalusijského Jerezu.

Stiggy se vydá na cestu evropou
Dlouhá cesta čeká v těchto dnech Johana Stigefelta, švédského jezdce Grand Prix třídy 250 ccm. Po dnech volna doma ve Švédsku a po několika propagačních akcích pro Aprilii Skandinávia se totiž chystá Stiggy se svou přítelkyní Carolinou na cestu vlastním vozem napříč Evropou do španělského města Sitges u Barcelony, kde se připojí ke svému novému týmu a absolvuje blížící se IRTA testy. “Je to dlouhá cesta, ale musím si na to zvyklou, předpokládám, že nás takováto cesta čeká na většinu závodů v tomto roce. V Sitges budeme asi jen jednu noc a pak budeme pokračovat v další dlouhé cestě dolů do Jerezu na první IRTA testy“, říká Stiggy o cestě ze vzdáleného Švédska.
Stigefelt letos již se svým týmem jednou testoval a bylo to právě v Jerezu, kde se koná první z IRTA testů. “Když jsme testovali v lednu v Jerezu, jel jsem se standardním motocyklem. Bylo to dva roky po mé poslední jízdě na dvěstěpadesátce a tak to nebylo snadné“, vzpomíná Stiggy. Můj hlavní mechanik Mauro Noccioli mi říkal, že důležité je abych najezdil hodně kol a nevěnoval se jednotlivým časům. Nyní se cítím připravený podat maximální úsilí v přípravě na sezónu.“
Stiggy se společně se svým týmem zúčastní tří testů v Jerezu, Estorilu a Catalunyi, po kterých á ještě tým naplánovanou účast na březnových soukromých testech Aprilie na okruhu Mugello. Pak následuje již start do prvního závodu na japonském okruhu Suzuka.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist