Šrámek Racing Promotion

Tým Jiřího Šrámka se vydává na cestu za evropskými body na další závod šampionátu starého kontinentu, který se tentokrát koná v chorvatské Rijece.

Šrámek Racing Promotion
Na chorvatském okruhu Rijeka se o tomto víkendu pojede druhý závod mistrovství starého kontinentu ve třídách 125, 250 ccm a třídy Supersport. Tohoto podniku se samozřejmě zúčastní i několik českých jezdců ve všech třech třídách a to byl i impuls kontaktovat zástupce někoho z přímých účastníků bojů o body do seriálu Mistrovství Evropy. Mé otázky tentokrát směřovali na majitele a manažera týmu Šrámek Racing Promotion tedy na Jiřího Šrámka – loňského třetího muže našeho mistrovství třídy 250 ccm. Tento tým nastoupí do závodu třídy 250 ccm kde pojede jezdec tohoto týmu Michal Filla se snahou získat první body, na které mladý a především nadějný jezdec sahal již v prvním závodě evropského šampionátu v italské Vallelunze. Tehdy jeho snahu zastavili Italové kvůli poškozenému motocyklu. Michal totiž po kontaktu s jiným jezdcem přišel o koncovku výfuku za což mu byla vyvěšená černá vlajka.
Jak se tvůj tým připravoval na druhý závod ME?
Tým především připravoval techniku a mohu říci, že jsme se opět polepšili, ale stále nás čeká mnoho práce. Jinak proběhlo pouze jedno testování a to na autodromu v Mostě. Bylo to minulý čtvrtek. Michal jezdil s novými komponenty a hodně testoval materiál (brzdy, výfuky). Jinak najezdil přibližně 58 kol a zajel nejlepší časy 1:35.
S jakým cílem odjíždíte do Rijeky?
Bodovat i jediný bod budu považovat za úspěch. Doufám, že jsme si smůlu již vybrali.
Pojedeš závod i ty nebo pouze Michal Filla?
Pouze Michal, já se bohužel trápím se zraněným zápěstím, přesněji s kloubem a částí malých kůstek. Pokud to půjde svezu se na "domácím" okruhu v Mostě. Jinak Michal bude bojovat vlastně i tak mým jménem :-)
Kde tvůj tým budou moci vidět čeští fanoušci na domácí trati?
Pokud se nestane něco nečekaného, nebo nedej bože zranění, pak jedeme Mistrovství České Republiky v Brně kam všechny zvu. Bude zde silné zastoupení z Evropy (jde o spojení Alpe Adria Cupu a MČR).
Jak bude vypadat program tvého týmu po závodech v Rijece?
Poté jedeme další závody Mistrovství Evropy + závod Mistrovství ČR v Mostě před Mistrovstvím Evropy. Uvidíme dle výsledků a samozřejmě peněz.
Tolik tedy několik informací od Jiřího Šrámka jenž společně se svým týmem (a jedním zajímavým hostem) odcestuje zítra do chorvatské Rijeky. Ještě před cestou mi Jirka přislíbil přísun informací, ale i část fotografické dokumentace, která při této příležitosti vznikne. “Slibuju, že přes Petra budu aktuálně informovat a díky Wladovi39 který jede se mnou se můžete těšit na fotky. Nějaké slibuju i Petrovi jiné najdete u mě a další u Wladi,“ říká Jiří Šrámek. [stránky Jirky Šrámka - www.gp-racing.cz]
Jiřímu Šrámkovi tímto děkuji za rozhovor a přeji jemu i jeho jezdci hodně štěstí a mnoho úspěchů nejen do chorvatské Rijeky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist