Šrámek Racing Promotion

Tým Šrámek Racing Promotion se svým nadějným jezdcem Michalem Fillou se zúčastnil prvního závodu Mistrovství Evropy třídy 250 ccm. Více naleznete v tiskové zprávě týmu uvnitř článku.

Šrámek Racing Promotion
Šrámek racing promotion se zúčastnil tento víkend prvního závodu sezóny, a to podniku mistrovství Evropy ve třídě GP 250. Na start se v italské Vallelunze postavilo celkem 37 jezdců. Mezi nimi byl i nepřehlédnutelný modro-žlutý stroj Michala Filly. Byl to první závod sezóny a tak trochu zatěžkávací zkouška pro manažera Jiřího Šrámka a jeho jezdce talentovaného Michala.
Michale, popsal bys průběh celého závodního víkendu?
Přijeli jsme s týmem už ve středu v noci, bohužel se ve čtvrtek nekonalo testování. Vše se tedy připravilo na pátek. Ráno v prvním tréninku jsem spíše poznával okruh a hledal základní nastavení. Odpoledne se jel oficiální trénink a během něho jsem se snažil již zajet slušný čas. Nakonec jsem figuroval po volném tréninku na 17. místě, se ztrátou pouhých 2,7 s na nejrychlejšího. V sobotu v první kvalifikaci jsem opět zlepšil svůj čas a posunul se tak na 15. pozici. Do druhé kvalifikace jsem vstupoval s ambicemi na atakování první desítky. Během kvalifikace se však vyskytly problémy se zadním pérováním a ty mi nedovolily vylepšit čas. Neděle trochu zlobila počasím, to se však nakonec umoudřilo a těšil jsem se na závod. Startoval jsem z 21. místa, start se mi povedl a během prvních dvou zatáček jsem se probojoval na bodované místo. Bohužel mě však jeden z předjížděných jezdců kontaktoval a poškodil mi tak koncovku výfuku. Po čtyřech kolech skvěle rozjetého závodu jsem byl bohužel pro onen plandající výfuk odvolán černou vlajkou ze závodu. Hrozně mě to zklamalo a naštvalo, ta bezmocnost! Škoda, ten před kým jsem jel, dojel nakonec 13.!
Jak ses cítil na dvěstěpadesátce? Hodně změn, nový stroj a nový tým?
Dobře, je to mnohem silnější motocykl, který má přitom stále velice nízkou hmotnost. Je citlivý na plyn a celkově složitější, jinak mám z něj opravdu skvělý pocit. Ano jedu za tým Šrámek racing promotion, vše klapalo jak mělo.
Zúčastnil ses prvního závodu mistrovství Evropy na velké motorce, jak na tebe zapůsobil?
Skvěle, opravdu zážitek. Díky velké konkurenci rychlých jezdců se mohu opět zlepšit a zrychlit!
Čím tě ME naopak zklamalo?
Asi ničím, jen mě hrozně naštval ten, kdo mi poškodil výfuk.
Byl jsi před prvním závodem více nervózní?
Nebyl, spíš jsem se moc těšil na dobrý závod.
Jak se ti líbila trať?
Trať mi opravdu sedla, dokázal jsem se ji velice rychle naučit a smazat tak dosavadní neznalost místního okruhu.
Otázka pro manažera týmu Jirku Šrámka:
Jirko, jak jsi byl ty spokojen s výkonem Michala a novým týmem?
Vše proběhlo bez větších problémů, snad nás jen trochu potrápilo zadní pérování. Jinak Michal mi dokázal mojí správnou volbu a těším se již na další závod. Škoda, mohly být body, ale jsou to závody.
Byl to první závod v roli manažera, jaké máš dojmy?
Celkem kladné, je to obrovská zkušenost, mnoho nových informací a poznatků. Tisková zpráva týmu - Šrámek Racing Promotion

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist