Spokojený Alex Barros

Alex Barros je po závodě v Motegi spokojený s dosaženým výsledkem, naopak Olivier Jacque je nespokojen s vyjetím do štěrkové zóny.

Spokojený Alex Barros
Jedním z jezdců, kteří vydělali na diskvalifikaci Makoto Tamady z Grand Prix Pacifiku v Motegi je i brazilský jezdec Alex Barros, který se tak posunul ze sedmého místa na šesté. Tento výsledek je zřejmě maximum, které je Barrosův tým v současné době schopen udělat a tak musela v nedělním podvečeru vládnout u modré stáje dobrá nálada.
"Ačkoliv jsem zklamaný, že jsem neskončil na nejlepší Yamaze, výsledek nakonec není tak špatný," upozornil Barros po samotném závodě. "Můj největší problém během závodu byla výdrž pneumatik. Do desátého kola nebyly pneumatiky špatné, ale potom rychle odešly. Myslím si, že se nyní musíme v přípravě zaměřit na udržení kvality pneumatik. Kladná stránka dnešního závodu bylo, že mé zraněné rameno mi již nezpůsobovalo tolik problémů, což mě vzhledem k charakteru okruhu a toho, že jsem jel poprvé bez uklidňující injekce, velmi povzbuzuje."
Stejně jako Barros, tak i druhý jezdec týmu Olivier Jacque z Francie vydělal na diskvalifikaci Tamady a posunul se na konečné, třinácté místo. S motocyklem, který se do závodu nepodařilo optimálně nastavit byl Jacque schopen jezdit stabilní časy. Propad ve výsledkové listině však zaznamenal Jacque po svém výletu do bezpečnostní zóny těsně před koncem závodu.
"Nemohu říkat, že jsem s výsledkem spokojený," prohlásil ihned po závodě francouzský jezdec. "Nicméně jsem rád, že jsem byl schopen jezdit stabilní časy, které nebyly moc vzdálené od mého týmového kolegy. Opravdu jsem do závodu dal vše co jsem mohl. Bohužel jsem na motocyklu jezdil moc napjatě, což se na konci závodu projevilo mým pozdním bržděním a výletem do štěrkové zóny. Ztratil jsem několik míst, ale zvládl se rychle vrátit do závodu. Téměř okamžitě jsem se vrátil ke své původní rychlosti a ještě zvládl předjet několik jezdců."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist