Spokojenost v týmu Repsol Honda

V týmu Repsol Honda panuje po závodě v Austrálii spokojenost obou jezdců, tedy Valentina Rossiho i Nicky Haydena.

Spokojenost v týmu Repsol Honda
Další z perfektních výkonů předvedl Valentino Rossi při cestě za vítězstvím v Grand Prix Austrálie na Phillip Islandu. Brilantní vítězství, které dosáhl je o to víc ceněné, že ho Rossi dosáhl i přes penalizaci deseti sekund za předjetí Marca Melandriho pod vyvěšenými žlutými vlajkami.
"Byl to pro mě neuvěřitelný závod, věděl jsem, že mám dobrý rytmus," říkal Rossi v cíli závodu. "Rytmus byl možná trochu lepší, než měli ostatní. Měl jsem špatný start a musel jsem na začátku hodně bojovat. Bylo to velmi nebezpečné, protože každý byl hodně agresivní. V silném větru bylo motocykl obtížné řídit při brždění do zatáček. Zaútočil jsem a asi po sedmy-osmy kolech jsem od mechaniků viděl na tabuli ‘- 10’. Nerozuměl jsem co to znamenalo. V dalším kole jsem uviděl na tabuli napsáno ‘P8’. Říkal jsem si, co se stalo? Pak jsem si říkal, že to byla asi zase žlutá vlajka, ale nepamatoval jsem si to. Neviděl jsem nikde žádnou žlutou vlajku. Vlajku s číslem sedm jsem vzal k respektu ke svému příteli Barry Sheenovi. On byl magická osoba, mnohem víc než Mistr Světa. On byl trochu tímto sportem. Když sem přijedu, tak mám divný pocit.!
Úspěch týmu Repsol Honda potvrdil třetím místem Nicky Hayden, pro kterého to bylo první opravdové pódium, když to předchozí získal až po penalizaci Makoto Tamady. Po boji s Tohru Ukawou a Sete Gibernauem dokázal mladý Američan posledním kolem definitivně obsadit třetí pozici, když se během závodu na několik okamžiků ukázal dokonce na vedoucím místě.
"Během posledních několika závodů jsem dokázal bojovat s nejlepšími jezdci," vzpomínal po závodě Nicky Hayden. "Opravdu jsem chtěl získat legitimní pódium a nyní jedno mám. Bylo hezké jezdit na úplném čele a vodit závod. Chtěl jsem jet s Valentinem a Lorisem, ale nedokázal jsem odpovědět na jejich rychlost. Udělal jsem chybu v místě, kde havaroval Bayliss a ztratil několik pozic. Postupně jsem dostal Ukawu a zvládl dostat i Gibernaua v posledním kole. Jsem hrozně šťastný a také jsem rád, že zde byl můj tatínek a viděl to. Rád bych poděkoval celému týmu, Hondě, sponzorům. Doufám, ale , že to nejlepší brzo přijde."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist