Spokojenost u Ten Kate

Supersportová část týmu Ten Kate Honda musí být po Monze velmi spokojená, Karl Muggeridge zvítězil, Broc Parkes dojel na druhém místě.

Spokojenost u Ten Kate
Australský jezdec Karl Muggeridge zvítězil ve druhém závodě v řadě, když se v neděli radoval na italském okruhu Monza. Australan přitom neměl jednoduchou situaci, cílem prvního kola projížděl po špatném startu až na jedenáctém místě. Ve čtvrtém kole však již postoupil na vedoucí pozici, kterou si následně udržel až do cíle namáhavého závodu, o kterém se rozhodlo až u zeleného stolu.
"Jsem s vítězstvím velmi spokojený," říkal jezdec, který se zároveň dostal na druhé místo celkového hodnocení Mistrovství Světa Supersport. "Měl jsem nejhorší start v historii mého závodění. Posledních pár závodů jsem měl problémy se spojkou a tak tentokrát jsem do toho raději vůbec nešel. Nemohl jsem se dostat do tempa, dokud jsem neměl za sebou první šikanu. Pak jsem nalezl správný rytmus a to mi pomohlo v cestě nahoru. Byl to vynikající výsledek pro můj šampionát."
Druhý jezdec týmu Ten Kate Honda, taktéž australský pilot Broc Parkes, dokončil závod na třetím místě. Diskvalifikace Fabiena Foreta však posunula Parkese na druhé místo, hned za svého týmového kolegu. Pro holandský tým tak znamenal závod na Monze jeden z vrcholů letošní sezóny.
"Bylo nádherné získat pódium," říkal po závodě Broc Parkes. "Po zklamání v Misanu jsem hodně cvičil, abych se ujistil, že mohu jet se všemi chlapci. Můj motocykl byl opravdu rychlý a to mi hodně pomohlo. Nyní jedeme do Oscherslebenu, což je jeden z mých oblíbených okruhů."
Téměř dokonalý byl tento výsledek pro majitele týmu, pana Gerrita Ten Kate. "Jsem z tohoto výsledku velmi šťastný, mám oba jezdce na pódiu," říkal pan Ten Kate. "Časy byly trochu pomalejší než minulý rok, ale to může být kvůli teplotě dráhy. Myslím si, že Broc chtěl na konci pouze dokončit závod a ne se pouštět do nějakých bláznivých věcí. Pro Karla to je nyní ještě lepší, je pouze osm bodů za vedoucím jezdcem šampionátu."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist