Spokojenost u Ducati

Spokojenost vládne po dnešním kvalifikačním dnu u továrního týmu Ducati Marlboro.

Spokojenost u Ducati
Narozdíl od ostatních jezdců ještě nikdy Troy Bayliss nestartoval na okruhu Welkom a hned při svém prvním seznámení dokázal zajet čas, který ho předběžně staví do první řady nedělního závodu. "Dnes odpoledne jsem odstartoval kvalifikaci na docela tvrdých pneumatikách, ale později jsem zkusil něco jiného i když jsem se již do konce kvalifikace pořádně nerozjel", říká Bayliss jenž tak naznačuje, že zítra bude ještě lepší a rychlejší.
"Nyní to konečně vypadá jako můj motocykl. Trochu jsme zlepšili předek stroje a nyní to je již lepší hlavně při nájezdech do zatáček a v samotném jejich průjezdu", upřesňuje Bayliss úpravy na stroji Ducati Desmosedic a dodává příhodičku ze seznámení s okruhem. "Dnes ráno jsem zapomněl na zdejší nadmořskou výšku. Vyjel jsem a hned jsem si myslel, že je něco s motocyklem, ale pak jsem si vzpomněl, že je to stejné jako v Kyalami, kde je okruh také hodně vysoko", říká Bayliss o reakci motocyklů na vysokou nadmořskou výšku tohoto okruhu.
Pokud je čtvrté místo Baylisse dobrý výkon pro tovární tým Ducati, pak druhá pozice Lorise Capirossiho je naprosto fantastická. "Druhé místo je v této době dobré, ale já nejsem spokojený", říká Loris Capirossi. "S tímto motocyklem jsem zde jezdil pouze dvě hodiny a tak mám ještě hodně práce. Řekl bych, že jsem na sedmdesáti procentech našeho potencionálu pro tento okruh. Samozřejmě jsem dnes odpoledne podal více než sto procent výkonu, pokud se však nepřestaneme krok za krokem zlepšovat můžeme očekávat dobré výsledky. Již jsme velmi konkurence schopný a výkony Troye to dokazují, ale nikdy nesmíte zapomenou, že tento projekt je velmi mladý", říká Loris o stroji Ducati Desmosedici, na kterém byl dnes dokonce malou chvíli na prvním místě kvalifikace.
Loris Capirossi se také vyjádřil o novém povrchu okruhu jenž je nyní méně zaprášený a tedy i méně kluzký. "Okruh je lepší než dříve, asfalt je hladší a méně kluzký. Rychlost je nyní již větší než dříve. Myslím, že potřebuji však stále zlepšit mou rychlost během finální sekce okruhu kde jsem stále pomalejší než minulý rok. Potřebuji se na to trochu podívat."
K dnešnímu testování se v tiskové zprávě týmu Ducati Marlboro také vyjádřil technický ředitel týmu pan Corrado Cecchinelli. "Udělali jsme několik změn, které zkoušel Troy v Mugellu. Tyto změny jsme aplikovali také na Lorisův stroj. Ještě však nejsme spokojení. Předek motocyklu vypadá již dobře, ale stále máme nějaké problémy se zadní částí a její přilnavostí, která se projevila obzvláště v odpoledním teple. Chlapci postrádali přilnavost v nájezdu do zatáček a v jejich průběhu, tak na tom musíme ještě zapracovat."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist