Sic Supermoto Day v Misanu a ve znamení Flat Track

Čtvrtý ročník akce s názvem Sic Supermoto Day už neuspořádali na okruhu Internazionale di Latina, ale celou akci přesunuli do Misana, kde je závodní okruh, který nese jméno Marca Simoncelliho. Italové připravili speciální dráhu v Arena World Circuit, kde je také v plánu do budoucna pořádat závody nejvyšší úrovně. Letošní ročník poprvé nenabídl závodění Supermoto, ale stále oblíbenější Flat Track. Sic Day ale nebyl jen ve znamení dvou kol, závodily také speciály rallye nebo motokáry.

Sic Supermoto Day v Misanu a ve znamení Flat Track

Celá akce proběhla o víkendu pod bedlivým dohledem Fredericka Capogny, který celou událost organizoval s cílem pomoci nadaci Marca Simoncelliho. Kromě jezdců znalých poměrů americké ploché dráhy se závodění zúčastnili také jezdci z prostředí světového šampionátu silničních motocyklů. Jízda smykem je pro mnohé nejen skvělou zábavou, ale především dobrým tréninkem.

Sobotní program nabízel řadu klání a vyvrcholil Grand finále, které po napínavém souboji vyhrál Rakušan Lukas Hollbacher. Jezdec Supermoto porazil domácího závodníka Moto2 Mattia Pasiniho. Do finále se nedostal David Gimenez, Francesco Bagnaia, Francesco Cecchini, Thomas Chareyre, Ivan Lazzarini a v poslední chvíli vypadl jezdec MotoGP Andrea Dovizioso.

V neděli měli fanoušci další porci adrenalinu také díky mistru světa Supermoto, kterým je Thomas Chareyre. Francouz sváděl těsné souboje s domácími hvězdami a bylo se vskutku na co dívat. V průběhu víkendu získal Thomas Chareyre potřebné tempo a ve finále slavil první místo, když porazil Andrea Doviziosa. Třetí místo vybojoval Ivan Lazzarini, jenž nedávno ukončil závodní kariéru, ale na jeho výkonech to rozhodně znát nebylo. Čtvrtý byl Rakušan Lukas Hollbacher a pátý Ital Mattia Pasini.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist