Shane Byrne se vrací do Británie

Po dvou letech v MotoGP se britský šampión Shane Byrne vrací do národního šampionátu Británie.

Shane Byrne se vrací do Británie
Někdejší superbikový mistr Británie a nedávný jezdec šampionátu MotoGP Shane "Shakey" Byrne se vrací do britského národního šampionátu, pro rok 2006 podepsal smlouvu s továrním týmem Rizla Suzuki a s motocyklem Suzuki GSX-R1000 se tak zúčastní nejkvalitnějšího národního šampionátu třídy Superbike. 28 roků starý jezdec zvítězil v roce 2003 v celkové klasifikaci šampionátu British Superbike, poté odešel do nejprestižnějšího šampionátu MotoGP, kde strávil dva velmi náročné roky. Nejprve pokoušel své štěstí v roce 2004 u továrního týmu Aprilie, pro letošní sezónu přestoupil do týmu Kennyho Robertse, kde bojoval až do doby, než rakouský dodavatel motorů odstoupil od smlouvy s týmem legendárního Američana.
"Mohl jsem si vybrat z nabídky pro WSBK, MotoGP a BSB, vybral jsem si nakonec tým Rizla Suzuki," říká Londýňan Shane Byrne, jenž nyní pobývá ve švýcarském Curychu. "Poslední roky mi neposkytly radost ze závodění, chci jezdit opět vpředu a to je něco, co jsem v MotoGP nezažil. Při zvažování mé budoucnosti rozhodovalo především to, jaký mi dokáže tým zajistit materiál k vyhrávání závodů. Tým Rizla Suzuki vyšel ze všech stránek nejlépe. Příští sezónu chci vyhrávat a bavit se, pro tohle je to perfektní tým. Jsem rád v Rizla Suzuki i britském šampionátu, který se stává stále konkurenčnějším. Vracím se do mého šampionátu s nejlepším týmem."
"Rizla Suzuki má pro rok 2006 jasné cíle – vyhrávat závody a bojovat o titul," říká šéf týmu pan Robert Wicks. "Shakey je jedním z nejlepších jezdců, je to bývalý šampión. Nemám žádné pochybnosti, že Shakey bude velmi rychle konkurenceschopný víc než kdy jindy. Má nesmírné přirozené schopnosti a ví jak vyhrávat závody."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist