Sete Gibernau před Valencii

Španělský jezdec Sete Gibernau hovoří před posledním závodem této sezóny.

Sete Gibernau před Valencii
Španělský jezdec Sete Gibernau získal pře roky ve španělské Valencii své první vítězství v závodech Grand Prix, když dokázal triumfovat v roce 2001 se strojem Suzuki. V letošní sezóně skončí Manuel na druhém místě celkové klasifikace třídy MotoGP a to s největším počtem bodů, jaký kdy získal jezdec jenž skončil na druhém místě celkového pořadí šampionátu. Tuto skutečnost tomuto španělskému jezdci již nikdo nevezme.
"Letos to byl pro mě velký rok a tak ho chci dobře zakončit," říká jezdec týmu Fausta Gresiniho před posledním závodem letošní sezóny Mistrovství Světa. "Jsem si jistý, že můžu být ve Valencii velmi silný. Zvítězil jsem tam před několika lety a chtěl by si to opět zopakovat. Valencia není můj oblíbený okruh, ale není to ani okruh, který nemam rád. Přijde mnoho španělských fanoušků a budou očekávat mé vítězství. Musím se tedy co nejvíce snažit nejen pro tyto fanoušky, ale i pro sebe a všechny kolem mě."
Ochozy okruhu Valencia poskytují fanouškům pohled na celou dráhu ze všech míst tribuny, která obepíná tento nejkratší okruh celého šampionátu (4 005 metrů). Čtrnáct zatáček během jednoho kola a pouze krátký odpočinek na cílové rovince, to je nádherný okruh, který nyní čeká pouze pro jezdce Grand Prix.
"Je to divný, malý okruh pro jízdu s motocyklem," hodnotí Sete Gibernau okruh Ricarto Torma v Cheste u Valencie. "Je zde hodně zatáček, které kladou důraz na kvalitu pneumatik, protože neustále vyjíždíte ze zatáček. Nejsou tam žádný rychlé sekce, kdy by se dalo vydělat půl sekundy na ostatní jezdce. Velmi důležitá je přední pneumatika, ale zadní je také opravdu důležitá. Stejně jako na jiných okruzích potřebujete ve Valencii dobrý motor, dobré nastavení a výbornou přilnavost pneumatik."
Letošní sezóna je pro Gibernaua sezónou nejúspěšnější. Rok, který mu opravdu sedl. Své nadání prokazoval Sete již v minulosti, ale teprve letos, kdy obdržel konkurenceschopný motocykl, ukázal jaký je vynikající jezdec.
"Musím poděkovat každému, kdo je okolo mě," zahajuje Gibernau finální děkovačku již před posledním vystoupením této sezóny. "Obzvláště musím poděkovat mému týmu, Hondě a Michelinu. Je to pro mě velmi citliví rok s velkou tragédií a mnoha úspěchy. Část každého úspěchu byl ze síly, kterou jsem těžil z oné tragédie. Chci si pamatovat Daijira navždy. On byl můj týmový kolega, on přišel o život při práci, kterou miloval. Tuto práci miluji i já."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist