S novým týmem bojoval Vostatek o šesté místo

Ve dnech 30. září a 1. října 2017 pokračoval na okruhu v Albacete španělský šampionát CEV, kde se v kategorii Pre-moto3 skvěle dařilo českému jezdci Ondrovi Vostatkovi. Společně se svým novým týmem se mu podařilo urvat první body šampionátu, když po strhující bitvě o šesté místo dojel těsně osmý.

Ondřej Vostatek absolvoval na novém motocyklu pouze jednodenní test ve Valencii, ale už v prvním čtvrtečním tréninku bylo jasně vidět, že změna týmu a především motocyklu byla správná volba. Ondřej patřil během obou tréninkových dnů k vůbec nejrychlejším jezdcům ve své kategorii. V první sobotní kvalifikaci skončil na devátém místě a ve druhé ještě vylepšil svůj čas o 0,8 sekundy. V celkovém pořadí se nakonec posunul na osmou příčku se ztrátou 0,65 sekundy na pole position a za sebou nechal jezdce ze světových týmů jako Aspar Team, Ajo Akademy nebo Estrella Gallicia.

V závodě Ondřej odstartoval ze třetí řady velmi dobře, ale pár pozic ztratil v nájezdu do první zatáčky, do které vjížděl celý „chumel“ jezdců pohromadě. Poté začal útočit a postupně se probojovával dopředu. Byl schopen předjet jezdce, které nemohl dříve zachytit ani ve slip streamu a byl schopen útočit a předjíždět ve všech zatáčkách. Dvě kola před cílem se dostal až na šestou pozici, o kterou bojoval ještě se dvěma jezdci. Dokonce se mu podařilo vypracovat 1,5 vteřinový náskok. Bohužel v předposlední zatáčce Ondra více přibrzdil a motocykl se mu přizvedl na přední kolo. Vyjel z ideální stopy a o svůj náskok přišel. Této chyby dokázali využít jeho soupeři a ze slip streamu na cílové rovince odsunuli Ondru na místo osmé. Přesto Ondra zajel vynikající výsledek a ukázal jak novému týmu, tak i soupeřům, že má potřebnou kvalitu a rychlost, kterou dokáže zúročit, pokud má k dispozici stejně dobrý materiál, který jede španělská špička.

Jan Vostatek po závodech řekl: „Je to pro nás obrovská vzpruha po tom předchozím trápení, kdy jsme nebyli schopni dosáhnout ani na jediný bod. Potvrdilo se nám, že jsme měli pravdu a udělali správné rozhodnutí. Tento výsledek je pro nás velkou motivací. Ondra byl od nejlepšího kola závodu 0,4 sekundy a myslím, že kdyby neztratil svou pozici v první zatáčce a kontakt s první skupinou, tak to mohlo dopadnout ještě lépe. Máme ještě jeden závod v Jerezu, tak už se moc těšíme a doufáme, že i tam předvedeme nějaký pěkný výsledek.“

„ Bylo to naprosto úžasné, skvělý závod,“ prozradil Ondřej Vostatek. „Škoda jen, že se mi nepodařilo udržet to šesté místo, ale jsem opět v top ten. Chtěl bych proto moc poděkovat týmu Igax za perfektní práci a těším se na další spolupráci. Díky kluci!“

„Nyní se soustředíme na další závod seriálu juniorského mistrovství světa FIM CEV Repsol, který se pojede nadcházející víkend v Aragónu a kde pokračujeme ve spolupráci s původním týmem ETG Racing. Takže držte nám palce,“