S nadějí do Estorilu i Kawasaki

S nadějí na zlepšení svých výkonů přijíždějí do Estorilu i tovární jezdci japonské Kawasaki.

S nadějí do Estorilu i Kawasaki
Tým Kawasaki přijíždí na okruh Estoril v Portugalsku s nadějí na solidní výsledek, když jejich jezdec Garry McCoy získal na tomto okruhu, kde se jezdí od roku 2000, dvě pódiová umístnění a jedno Pole Position. Hned při prvním estorilském klání získalo australské eso továrny Kawasaki nejen vítězství v kvalifikaci, ale i vítězství v samotném závodě. Následující rok potvrdil McCoy své kvality na tomto okruhu třetím místem v závodě třídy 500 ccm. Třetí zastavení v roce 2002 znamenalo pro Garryho start s nedoléčeným zranění nohy a tak nikoho nepřekvapilo na slabším dvoutaktu až deváté místo v deštivém závodu.
"Estoril je pro mě dobrý okruh, mám rád jeho kurz a jako jezdec vím, že jsem tam schopný vyhrávat," říká Garry McCoy před zahájením portugalské Grand Prix. "Upravený povozek, který jsme testovali v Brně, by měl zlepšit vlastnosti motocyklu na výjezdech a vstupech do zatáček, což bylo pro mě doposud velký problém. Je to v této době velmi těžké, ale do Portugalska odjíždím jako vždy s motivací jezdit co nejtvrději. Brno nám zodpovědělo několik otázek o rámu stroje Ninja ZX-RR a také potvrdil, jak hodně během posledních třech měsíců postoupil Dunlop ve vývoji svých pneumatik."
Své první závody na portugalském okruhu absolvuje druhý jezdec továrny Kawasaki Andrew Pitt, který zde jel pouze při předsezónních testech. Australský nováček třídy MotoGP se bude spoléhat na znalosti nových pneumatik Dunlop, které intenzivně testoval v Brně po závodě Grand Prix.
"Skutečnost, že jsem v Estorilu testoval před sezónou znamená, že budu mít připravené základní nastavení podvozku i převodovky na obou motocyklech, což mě ušetří drahocenný čas," říká bývalý Mistr Světa třídy Supersport. "Měl jsem od začátku roku neustálé problémy s nastavením motocyklu, ale v Brně se během závodu i dvoudenního testování rozhodně několik věcí podařilo zlepšit. Můj plán na tento víkend je snažit se zůstat u dobrého pocitu z motocyklu, který jsem měl v Brně, zajíždět kola a správně zkoušet různé věci, jezdit na motocyklu k jeho maximálnímu potenciálu. Má závodní rychlost se neustále zlepšuje, obzvláště s vynikající prácí, kterou tento rok odvedli lidé od Dunlop."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist