Rozlučka s Daijirem

Japonský velikán Daijiro Kato měl dnes v Tokiu pohřeb.

Dnes přesně v pravé poledne japonského času proběhl za účasti asi 150 hostů a rodinných příslušníků v japonském Tokiu pohřeb motocyklového velikána Daijira Kata. Soukromého obřadu v chrámu Kaneiji se kromě vdovy po Daijirovi paní Makito, syna Ikko a dcery, které ještě není ani jeden měsíc a dostala jméno Rinka, zúčastnili také matka jezdce Hatsumi a u hlavy jezdce stojící Fausto Gresini. Dále byli obřadu přítomní jezdci japonského národního mistrovství, kteří kdy s Daijirem závodili a oficiality továrny Honda a promoterské organizace Mistrovství Světa Dorna Sports.
Přestože pohřeb byl čistě soukromou záležitostí, sešli se před chrámem stovky smutných fanoušku Daijira Kata, kteří mu tak vzdali svůj hold. Továrna také otevřela výstavu všeho co je spjato s tímto japonským jezdcem včetně jeho motocyklů, se kterými se stal Mistrem Světa třídy 250 ccm, dále Hondy NSR 500 na které Daijiro jezdil v loňském roce nebo také Hondy VTR 1000 SPW, se kterou v loňském roce vyhrál osmihodinovku v Suzuce - na svém nejoblíbenějším okruhu! Továrna Honda plánuje na půlku května rozloučení s Daijirem otevřené širší veřejnosti, které se má konat v japonském Tokiu.
Zároveň s pohřbem Daijira Kata nosili lidé na smutné místo okruhu Suzuka květiny, které vzdávají hold tomuto velikánovi silničních motocyklů.