Rozhovor s Michalem Fillou

V následujícím článku si můžete přečíst krátký rozhovor s Michalem Filou, účastníkem MEZ MČR a ME třídy 250 ccm.

Rozhovor s Michalem Fillou
Jaký byl rok 2004?
Letošní sezóna byla z pohledu zajištění materiálu a kvality teamu dobrá. Rozhodně je vidět veliký pokrok a snaha. Například kromě snad jednoho závodu, nebyly problémy s pneumatikama atd. Nový mechanik Petr Šafránek si na dva válce rychle zvykl. Myslím, že příští rok bude vše zase lepší.
Rozdělme to na náš mistrák a na Evropu. Jaké bylo letošní MEZ MČR?
Jel jsem vlastně jen 3 závody. Ten čtvrtý se bohužel do mistráku nezapočítal a utekl nám tak titul. Pěkný závod byl v Mostě, kde jsme závodili s Radkem. I první vítězství na Hungaroringu byl pěkný závod. Doufám, že se tato třída zase zvedne a bude v ní dobrá konkurence i v MČR.
Titul ti vlastně utekl až v posledním kole na Hungaroringu, jak si to vnímal?
Když se motorka zastavila v rozhodujícím závodě na Hungaroringu, ani jsem se tomu nedivil. Nevím proč, ale věděl jsem, že tak lehké to nebude.
A jaká tedy byla letošní Evropa?
Na každé trati jsem oproti loňsku zrychlil a většinou dost podstatně. Skoro v každém závodě jsme byli ve hře o pódiová umístění. Nikdy to nevyšlo. Jeli jsme 6 závodů a z toho 4 skončily pádem. Hned při prvním ME v Itálii, jsem si obul špatnou pneumatiku a doplatil na to. To byl ale poslední pád v sezóně, který pramenil z mé chyby. Takže v polovině závodů jsme jen platili za chyby někoho jiného. To nebylo veselé.
Jak tedy posuzuješ svou druhou sezónu na motocyklu 250 ccm?
Myslím, že jsem se na dvěstěpadesátce zklidnil a dokážu už jet rychle bez velkého rizika. O tom svědčí jen jeden zaviněný pád za sezónu.
Jak na tebe působila letošní konkurence v Mistrovství Evropy?
Konkurence byla letos menší, než loni, ale je to také tím, že hodně lidí už nedrží krok. Jsou závody, kdy je podium opravdu hodně vysoko a také naopak,třeba v Cartageně to zase vyčistil Polzer, Watz taky nezklamal a spadl… pak je to vše lehčí. Jenže když se něco semlelo, vždy jsem byl u toho :(
Jednou větou tedy zhodnoť rok 2004.
Štvalo mě letos spousta věcí, vlastně se nic nedařilo. Jenže to je závodění… Mám radost aspoň ze závodu ve Schleizu. Jenže to je za sezónu dost málo že…
A co příští sezóna?
Příští sezóna? To bude mazec!:)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist