Rozhovor s Jiřím Šrámkem

Sám bývalý jezdec, ale nyní manažer týmu, Jiří Šrámek odpověděl na několik zvídavých otázek.

Zhodnoť krátce letošní sezónu, která pro tebe znamenala novou úlohu v tomto sportu?
Bylo to milé překvapení, nečekaně dobré výsledky. Poprvé dvěstěpadesátka, poprvé Evropa, poprvé tak hodně závodů, k tomu cizí tratě, cizí prostředí.
Na začátku sezóny jsme si vybrali nováčkovskou daň - Vallelunga a nešťastná koncovka výfuku, Rijeka a dvakrát "Jump Start", teda jednou ale dva tresty Stop & Go, Assen a špatné pneumatiky, které tam však špatně zvolilo 80% jezdců. Povedla se nám, ale od samého začátku republika.
Když mluvíš o republice musím se zeptat proč jste nejeli Trenčín? [poznámka mimo rozhovor - body chyběly na konci v boji o druhé místo]
Šetřili jsme stroj, bylo to z ekonomicko-taktických důvodů. Vím jak tam trpí technika. Jel jsem tam a tak to tam znám.
Co tě překvapilo na této sezóně?
Mezilidské vztahy. Vše co mě říkal táta se vyplnilo. Byla to pro mě velká škola. Získal jsem hrozně moc zkušeností a to jak pozitivních, tak i negativních. Vzpomínám na velkou nervozitu, obzvlášť hodně nervózní jsem byl při prvním závodě. Poslední dvě minuty před startem byly hrozný. Znáš to, letělo mi všechno hlavou, jakej bud start, vydrží motorka závod, neupadne Michal v nějakém závaru, nezapomněli jsme na něco? Prostě velká nervozita.
Co tě na této sezóně potěšilo?
Že jsme to vůbec dojeli, že výsledky byly jaký byly. Jsem s těmito výsledky spokojený. Potěšila mě vynikající spolupráce s Holanďanem Jarno Janssenem.
Jaké byly nejlepší závody?
Hungaroring, kde se nám povedl vynikající výsledek. Nádherný byl Anderstorp. Tam to pro nás znamenalo konečně zlom, kdy se vše začalo obracet a smůlu nahrazovalo štěstí.
A co ty nejhorší závody?
Mistrovství Evropy v Mostě. Jednoznačně to byl Most. To pro nás měl být nejdůležitější závod sezóny a vůbec nám nevyšel. Smolná byla Rijeka, nejdřív písty, pak válce a nakonec dvakrát Stop & Go. Špatný byl Hradec Králové, ale tam jsem si to zavinil sám.
Jak připravuješ tým na další sezónu?
Především oslovuji sponzory. Snažím se zajistit velmi dobré podmínky pro jezdce. Po jednáních bude opět jednička Michal Filla. Můj tým bude, ale mít další dva jezdce. V Mistrovství České Republiky pojede na mé bývalé Hondě neznámý, mělnický jezdec Jirka Čížek, který je ročník 1987. Doposavad jezdil závody Minibike 40 a zkoušel si testovat "dvacku" [poznámka - 125 ccm]. Pak, ale přišla velká voda, sebrala jim motorku a bylo po všem.
Abych naplnil slova Racing Promotion, zahajuji od příští sezóny závodní podporu zatím šestiletého Jakuba Motla, kterému bude v březnu 2004 sedm let a se kterým půjdeme do závodů třídy Minibike 40 Junior - Challenge Polini.
Jaký motocykl pojede Michal Filla v příští sezóně?
To je přeci jasné - Yamahu. Bude to motorka, se kterou jel letos závod Grand Prix v Brně. Měla by být do konce tohoto roku v garáži. Vše se podařilo zorganizovat mimo jiné díky pozitivnímu přístupu pana Přibyla z Yamaha CZ.
Jaké pojede Michal závody v sezóně 2004?
Jednoznačně bude mít naší prioritu Mistrovství Evropy, kterého se chceme opět zúčastnit celého. Nejdůležitější závod sezóny poté bude opět evropský závod v Mostě. Samozřejmě, že se opět zúčastníme Mistrovství České Republiky, kde konečně porazíme Rouse. Pokud to půjde, tak bychom se samozřejmě chtěli na divokou kartu zúčastnit Grand Prix v Brně. Poslední čeho bychom se chtěli zúčastnit je Alpe Adria Cup, který však pojedeme pouze pokud to dovolí naše prioritní termínová listina.
Sezóna začíná testováním, kdy začnete testovat vy?
Rád bych, abychom k prvnímu testování vyjeli v polovině března a nejraděj bych jel na nějaký okruh, kde se pojede později závod Mistrovství Evropy.
Jirko, přeji ti hodně štěstí o mnoho úspěchů tvému týmu v roce 2004. Chceš něco říci závěrem tohoto rozhovoru?
Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří nám v této sezóně pomáhali. Všem sponzorům, ale i všem lidem v týmu. Věřím, že nám budou držet palce a fandit i v roce 2004.