Rossi víťazom aj v Brazílii

V GP Brazílii si víťazstvá vybojovali Rossi (MotoGP), Poggiali (250) a prekvapujúco aj Jorge Lorenzo na Derbi (125).

MotoGP
Valentino Rossi (1. miesto): `Boli to pekné preteky a motocykel bol perfektný. Keď som predbehol Seteho, mal som silný rytmus a udržal som ho až do konca. Milujem preteky v Riu!`
Sete Gibernau (2. miesto): `Druhé miesto bolo najlepšie čo som mohol získať. Chcel by som poďakovať Honde, môjmu tímu a Clinica Mobile, kde mi pomohli po mojom včerajšom páde (Sete spadol v druhej kvalifikácii). Tiež ďakujem Tamadovi, že zobral body Biaggimu.`
Makoto Tamada (3. miesto): `V prvom rade ďakujem Bridgestone a Honde! Táto trať sa mi páčila od prvého dňa a dnes som bol schopný jazdiť rýchlym tempom.`
250ccm
Manuel Poggiali (1. miesto): `Boli to veľmi náročné preteky, dlhé a horúce, ale aj tak boli pre mňa pekné! Len v jednom prípade mal Elias so mnou `silný` kontakt, ale našťastie som mohol pokračovať a boli to veľmi dobré preteky.`
Roberto Rolfo (2. miesto): `Posledné kolo bolo fantastické. Počas celých pretekov sme navzájom (s de Punietom) tvrdo bojovali a mal som aj trošku šťastia, že som sa udržal za ním v slipstreame, ale aj tak som veľmi šťastný. Bol to skvelý výsledok a stále sme v hre o titul.`
Randy de Puniet (3. miesto): `Nie som spokojný, pretože Manuel dnes zvíťazil a bodovo sa mi vzdialil. Nebolo možné útočiť na Eliasa a Poggialiho a tretí som len preto, že Elias spadol. S dneškom nie som spokojný.`
125ccm
Jorge Lorenzo (1. miesto): `Dnes ráno, keď som viedol vo warm-upe, myslel som si, že dnes by mi to mohlo vyjsť, ale keď som po prvý krát prevzal vedenie, nemohol som tomu uveriť! V poslednom kole som opäť šiel do vedenia a snažil som sa ho udržať. Chcem len veľmi poďakovať svojmu tímu.`
Casey Stoner (2. miesto): `Myslel som si, že by som mohol vyhrať, mal som dobrý slipstream za Alexom, ale nečakal som, že ma predbehne Jorge. Som sklamaný, pretože si myslím, že som mohol vyhrať a mal som na to všetky predpoklady.`
Alex de Angelis (3. miesto): `Dnes som bol najbližšie k svojmu prvému víťazstvu. Skúšal som útočiť v poslednom kole, ale mal som nejaké problémy s prednou časťou. Aj tak som ale šťastný, pretože som porazil oboch lídrov šampionátu (Pedrosa a Perugini).`

Článek vznikl ve spolupráci se slovenským serverem www.motogp.sk, který přináší zprávy z Mistrovství Světa silničních motocyklů.