Rossi si víťazstvo v GP Talianska musel vybojovať

Valentino Rossi vyhral domácu GP Talianska pomerne presvedčivo, aj keď o víťaztvo musel tvrdo vybojovať so svojimi krajanmi.

`Bola to skvelá show pre všetkých, ale tiež to bola show pre samotných jazdcov` - hovorí Vale. `Keď som videl všetkých tých fanúšikov na pahorkoch okolo okruhu, pôsobilo to na mňa veľmi emotívne. Myslím, že všetci diváci boli spokojní. Všetci traja sme boli vpredu a ukázali sme skvelý súboj. Chcel by som poblahoželať Maxovi a Lorisovi, pretože jazdili naozaj dobre.`
`V polovici pretekov medzi sebou bojovali Max a Loris a nebolo možné ich predbehnúť. Na konci som sa koncentroval na udržanie môjho rytmu - do cieľa som prišiel prvý, čo je dobré. Už trikrát sme tu absolvovali ťažké preteky, raz vyhral Max, raz Loris a teraz som bol na rade ja !`
Rossi v Taliansku získal už svoje 53. víťazstvo, čo je len o jedno menej ako má legendárny Mike Doohan. Austrálčan však na to reaguje svojsky: `Vo Formuli 1 sa tiež nepočítajú víťazstvá z Formuly 3000 !`. Do 53 Rossiho víťazstiev sú totiž započítané aj víťazstvá z tried 250 ccm a 125 ccm.
Rossiho tímový kolega Nicky Hayden skončil v pretekoch na 12. mieste a s výsledkom veľmi spokojný nebol.
`Nebola to žiadna zábava. Celý víkend som nemal z motocykla dobrý pocit, najmä s prednou časťou stroja som nebol spokojný` - povedal Nicky. `Väčšinu preteku som jazdil osamotene a súťažiť som mohol tak sám so sebou. Keď všetko spočítam dokopy, bol to trochu frustrujúci víkend. Už sa teším na ďalšie preteky v Barcelone.`
Článek vznikl ve spolupráci se slovenským serverem www.motogp.sk, který přináší zprávy z Mistrovství Světa silničních motocyklů.